Z ostatniej chwili

Wakacyjne remonty w szkołach

2023-08-10 11:27:19 informacje
img

Tym razem serią wakacyjnych remontów zostanie objęty „Norwid’’ i SP nr 12 im. Bolesława Chrobrego – informuje Biuro Prasowe Urzędu Miasta. 

Przerwa wakacyjna to najlepszy moment na remonty i inwestycje szkolne.

W Szkole Podstawowej nr 12 przy Warszawskiej remont będzie polegał na przebudowie sanitariatów. W zakres zadania wchodzą czynności takie jak skucie istniejących posadzek i wykonanie nowych, instalacja urządzeń sanitarnych, przebudowa ścianek działowych w pomieszczeniach, wykonanie instalacji elektrycznych, wentylacji i finalnie wyposażenie wyremontowanych sanitariatów. Koniec prac zaplanowano na październik tego roku. Wykonawcą będzie firma Grzegorz Głąb P.P.H.U. „MAL-PLAST’’ S.C. z Częstochowy. Wartość inwestycji to 576 tys. zł. 

W IX Liceum Ogólnokształcącym im. Cypriana Kamila Norwida przy Jasnogórskiej zaplanowany jest remont korytarzy na I i II piętrze, klatki schodowej i 3 sal lekcyjnych. Z wymienionych pomieszczeń zniknie obecna boazeria i stare oprawy oświetleniowe, a ściany będą na nowo otynkowane i pomalowane. Oprócz tego wymienione będą kratki wentylacyjne, parapety i drabinka na poddasze. Zamontowane zostaną także nowe gniazdka i włączniki oświetlenia.  

Wykonawcą prac i w tym przypadku będzie firma Grzegorz Głąb P.P.H.U. „MAL-PLAST’’ S.C. z Częstochowy. Prace remontowe mają się zakończyć 25 sierpnia. Koszt inwestycji to 220 tys. zł. 

Obie szkoły w trakcie przygotowywania do remontu odwiedził prezydent miasta Krzysztof Matyjaszczyk m.in. z przedstawicielami Wydziału Inwestycji i Zamówień Publicznych Urzędu Miasta Częstochowy. 

Fot. BIuro Prasowe Urzędu Miasta

Page generated in 0.0163 seconds.