Z ostatniej chwili

Włamywacz zatrzymany na gorącym uczynku

2022-06-20 12:10:24 informacje
img

Policjanci z Poczesnej zatrzymali 36-letniego mieszkańca, który dwukrotnie włamał się do tego samego domu w Zawadzie. Za pierwszym razem udało mu się wynieść łup o wartości kilku tysięcy złotych. Gdy 14 czerwca włamał się ponownie, został zatrzymany przez patrol. Za kradzież z włamaniem w warunkach recydywy może w więzieniu spędzić kilkanaście lat – informuje Policja.

Patrol z Poczesnej uzyskał informację, że do jednego z niezamieszkałych domów w Zawadzie ktoś się włamał. Policjanci pojechali na miejsce. Wchodząc na posesję, usłyszeli głośne trzaskanie dochodzące z domu. Zaraz potem zauważyli oparty o ścianę rower, a w drzwiach wejściowych wybitą szybę. Mundurowi byli pewni, że w środku jest złodziej i nie pomylili się. W środku znaleźli przygotowany do wyniesienia łup, a na strychu ukrywającego się 36-latka.

Mężczyzna był znany policjantom z wcześniejszych kradzieży i rozboju, za co już odbywał karę pozbawienia wolności. 36-latek kilka dni wcześniej również włamał się do tego domu, skąd wyniósł łup o wartości kilku tysięcy złotych.

Z uwagi na to, że włamania dopuścił się w warunkach recydywy, grozi mu kara pozbawienia wolności wyższa o połowę.

Fot. Materiały Policji

Page generated in 0.0218 seconds.