Z ostatniej chwili

Wspólne puszki dla ratowania Agatki

2021-11-25 13:13:25 informacje
img

Stowarzyszenie Wspólnie dla Częstochowy organizuje zbiórkę pieniędzy do puszek na leczenie 7-letniej Agatki, częstochowianki, u której zdiagnozowano guza mózgu IV stopnia złośliwości. Oprócz udziału w zbiórce internetowej częstochowianki i częstochowianie będą mogli przekazać datki do puszek w kilkunastu miejscach w mieście.

Kiedy usłyszeliśmy o historii młodej częstochowianki, nie mieliśmy wątpliwości, że musimy pomóc. Wspólnie zarejestrowaliśmy zbiórkę publiczną na rzecz 7-letniej Agatki. Dzięki temu każdy może pomóc, wrzucając swój datek do specjalnych puszek. Działamy wspólnie z każdym, kto chce pomóc, bo tylko wspólnie możemy realnie pomagać. Cieszmy się, że dzięki uprzejmości różnych firm, stowarzyszeń, organizacji nasze puszki można znaleźć w wielu miejscach Częstochowy - mówi członek stowarzyszenia.

Zaczęło się od tego, że Agatkę uporczywie bolał brzuszek. Były kolejne wizyty u specjalistów. Przyjmowała leki, które nie dawały poprawy. Dodatkowo pojawił się jeszcze ból głowy, coraz silniejszy, który nie chciał odpuścić. Dopiero pod koniec września rodzice usłyszeli straszną diagnozę - guz mózgu - rdzeniak zarodkowy - IV stopień złośliwości.

Aby Agatka stopniowo wracała do sprawności, niezbędna jest codzienna, kosztowna rehabilitacja. Bez niej powrót do prawidłowego funkcjonowania nie będzie możliwy. W opinii lekarzy, szanse na całkowite wyleczenie są bardzo duże. Dużą nadzieję na wyleczenie dziewczynki daje Szpital Dziecięcy w St. Louis (USA). Rodzice muszą jednak zebrać zawrotną kwotę 8 milionów zł.

Oto lista pierwszych miejsc, które dołączyły do akcji Stowarzyszenia i w których częstochowianki i częstochowianie znajdą specjalną puszkę na swoje datki:

-Caffe del Corso, III Aleja 59

-Klub Sportowy Victoria, ul. Krakowska 80

-Kłobucki Klub Pływacki Delfin, ul. Zamkowa 4, Kłobuck

-Krowa Mać Burgers – pl. Daszyńskiego 13

-Cukiernia na czasie, III Aleja 49

-Polski Związek Emerytów, Rencistów i Inwalidów, al. Pokoju 11

-Prokuratura Rejonowa Częstochowa – Północ, ul. gen. W. Sikorskiego 80

-Redakcja Życia Częstochowy i Powiatu, III Aleja 51

-Stadion Skra Częstochowa, ul. Loretańska 20

-Stowarzyszenie Zmorsowani Częstochowa, w każdą niedzielę w parku Lisiniec, plaża przy restauracji La playa podczas morsowania o godz. 12.00

-Straż Miejska, ul. Krakowska 80

-Uniwersytet im. J. Długosza, ul. Waszyngtona 4/8, pokój nr 35

Zespół Szkół im. gen. W. Andersa, ul. Targowa 29

-Ziętara Team Atelier Fryzjerskie, ul. 7 Kamienic 7B

-11 grudnia o godz. 20.15 w „Gaude Mater”, ul.Dąbrowskiego 1 podczas Koncertu zespołu Jaźna. Poezja jest najważniejsza 2021.

Lista miejsc będzie na bieżąco aktualizowana na profilu fb Stowarzyszenia pod linkiem https://www.facebook.com/WspolnieDlaCzestochowy.

Page generated in 0.0259 seconds.