Z ostatniej chwili

Wymyśl trasę rowerową, wygraj nagrodę

2022-07-18 11:13:03 informacje
img

O zaproponowanie jak najciekawszego szlaku do jazdy na dwóch kółkach po Częstochowie i regionie chodzi w nowym miejskim konkursie „Brama Jury”. Czas na zgłoszenia jest do 31 sierpnia - informuje Biuro Prasowe Urzędu Miasta. 

Konkurs jest adresowany do mieszkanek i mieszkańców naszego miasta. Udział wziąć może każda osoba fizyczna, która prześle swoją propozycję takiej trasy. Najlepszą z nich wybierze komisja konkursowa. 

Jedna osoba może zgłosić maksymalnie 3 propozycje tras. Muszą one mieć autorski charakter; nie mogą to być trasy wcześniej publikowane na stronie ,,Brama Jury” i w aplikacji o tej samej nazwie. 

Zgłoszenie powinno zawierać krótki opis uwzględniający najciekawsze punkty proponowanej trasy oraz – obowiązkowo! – plik zawierający jej ślad .gpx. Można też dołączyć od 3 do 10 zdjęć z poszczególnych etapów szlaku. 

Propozycje trasy należy przesyłać do 31 sierpnia tego roku na adres mejlowy kps@czestochowa.um.gov.pl, podając swoje imię i nazwisko, numer telefonu kontaktowego i swój adres mejlowy. W tytule korespondencji należy wpisać: „Konkurs Brama Jury”. 

Najciekawsze propozycje będą uhonorowane nagrodami rzeczowymi, a także trafią na stronę ,,Brama Jury” oraz do aplikacji. O wynikach konkursu poinformuje też główny miejski portal.  

Konkurs organizuje Wydział Kultury, Promocji i Sportu (KPS) Urzędu Miasta. Do udziału zachęca też Stowarzyszenie Częstochowa 2020. 

Pełny regulamin – wraz z informacjami m.in. o sposobie wykorzystania wizerunku laureatki/laureata oraz przetwarzaniu danych osobowych na konkursowe potrzeby – jest opublikowany (wraz z formularzem zgody na wykorzystanie wizerunku) na stroniach ,,Brama Jury” oraz https://www.czestochowa.pl/brama-jury-wymysl-trase-rowerowa-wygraj-nagrode. Po dodatkowe informacje można też dzwonić do Referatu Promocji Wydziału KPS – pod numer 34 370 74 69.  

Przy okazji warto przypomnieć, że jeśli ktoś lubi rowerową rekreację – albo właśnie zamierza się jej oddać w podczęstochowskich okolicach – koniecznie powinien zainstalować sobie aplikację mapową ,,Częstochowa. Brama Jury”. Wyznaczy ona trasę rowerową w trzech dogodnych trybach – turystycznym, miejskim i szosowym – pokaże przy tym jej profil wysokościowy, umożliwi jej zapisanie i udostępnienie  innym, a także pobranie śladu .gpx bezpośrednio na telefon. „Apka” podsunie nam atrakcyjne propozycje wycieczek po okolicach Częstochowy, zdjęcia punktów orientacyjnych, licznik kalorii spalonych na jednośladzie na wybranym szlaku czy dane o ekologicznym wymiarze rowerowej podróży – w relacji do przemieszczania się autem.

Page generated in 0.0159 seconds.