125 zawodników, szkoleniowców i działaczy odebrało miejskie nagrody i wyróżnienia za zeszłoroczne, szczególne osiągnięcia sportowe – infiormuje Biuro Prasowe Urzędu Miasta.
Komisja – po przyjrzeniu się wszystkim wnioskom – zdecydowała o przyznaniu nagród 58 osobom – 37 zawodniczkom i zawodnikom, 21 trenerom i 9 działaczom. 9 z tych osób odebrało nagrody I stopnia (2 200 zł), 7 – II stopnia (1 200 zł), a 42 – III stopnia (500 zł). Wyróżnień było 67 – powędrowały do 60 zawodniczek i zawodników oraz 7 trenerów i działaczy.
Wszyscy uhonorowani – zarówno nagrodami, jak i wyróżnieniami – otrzymali też statuetki z grawertonem.
Wręczenie ,,sportowych” nagród i wyróżnień Miasta odbyło się 27 kwietnia w sali konferencyjnej Hali Sportowej Częstochowa. Laureatom i laureatkom gratulowali prezydent miasta Krzysztof Matyjaszczyk, jego zastępca Jarosław Marszałek oraz przewodniczący Rady Miasta Zbigniew Niesmaczny. Dotychczasowe osiągnięcia nagrodzonych prezentowano na ekranie, a o artystyczną oprawę całości zadbał duet – Olga Przybylik i Andrzej Młodkowski.
Przy okazji tego corocznego spotkania środowiska sportowego, Miasto Częstochowa otrzymało okolicznościowy medal z okazji 75-lecia działalności Ludowych Zespołów Sportowych.
Wyróżnienia
Wiodący Ludowy Klub Sportowy „Kmicic” (triathlon, szermierka): Marcin Żelazny
Częstochowski Ośrodek Szkolenia Wyczynowego (skoki do wody): Oliwia Wilk, Natalia Piwowarska Maciej Bujak, Izabela Okręglicka, Ewa Indyk, Ada Balcerek, Nadia Klepczyńska, Valentina Scimone
Stark Kickboxing Team (kickboxing, taekwondo): Wojciech Wojtaszak, Rafał Sztark
KS Start (boks): Patryk Kluska, Grzegorz Krawczyk
Stowarzyszenie Speedway Fan Club (speedrower): Nikodem Mlek
Ludowy Klub Sportowy „Gol-Start” (pływanie, narciarstwo): Karolina Kupczyńska, Marta Wolnik, Marta Majka
Klub Uczelniany AZS AJD (tenis stołowy, podnoszenie ciężarów): Aleksander Jaworski
Częstochowski Klub Sportowy „Budowlani” (lekka atletyka): Alan Kluczny, Anna Lizińska, Ewa Bambynek, Michał Piątek, Olga Droś, Hanna Bigdowska, Aleksandra Walaszek, Mateusz Majewski, Radosław Porada, Żaneta Trąbczyńska, Alicja Michalska
Klub Sportowy Oient (kickboxing, taekwondo): Klaudia Siwczyńska, Alan Muchin, Jakub Leks
Quick Shot Kickboxing: Kacper Oziembała, Łukasz Wabnic, Martyna Stejskal
Stowarzyszenie Nordic Team Częstochowa (nordic walking): Agnieszka Dybeł, Magdalena Rajek, Nadia Kolarska, Małgorzata Niedźwiecka, Jarosław Pietrzyk, Bartłomiej Dębski, Ola Musiał, Daniel Wojtasiński, Bogusław Radziejowski, Anna Kweczka-Janeczek
Stowarzyszenie Miłośników Sportu Efekt Częstochowa (skoki do wody): Ewa Kowalińska, Aleksandra Kowalińska, Hanna Trentkiewicz, Kornelią Baryś, Katarzyna Reczulska
Włókniarz Częstochowa (żużel): Mateusz Świdnicki
Ludowy Klub Sportowy Respekt (taekwondo): Karolina Kuligowska, Paulina Kuligowska, Alicja Kędzia, Juliusz Trzepizur
Ludowy Uczniowski Klub Sportowy Kantor: Igor Sapała, Małgorzata Winiarska, Natan Kantorysiński
Uczniowski Klub Sportowy Hetman (szachy): Kamil Kaliszuk
Częstochowska Akademia Badmintona: Gabriela Skórkowska, Maciej Ociepa
Częstochowski Kolarski Klub Sportowy Kolejarz-Jura: Marta Marek, Nadia Hartman, Kacper Gronkiewicz
AZS Klub Środowiskowy Strzelectwa Sportowego: Marcjanna Tomżyńska, Paweł Matyja
NAGRODY III STOPNIA
Aeroklub Częstochowski (sport samolotowy, szybowcowy): Patrycja Pacak, Przemysław Bartczak
Wiodący Ludowy Klub Sportowy „Kmicic” (triathlon, szermierka): Ewa Bugdoł, Andrzej Zaguła, Ewa Wieczorek
Częstochowski Ośrodek Szkolenia Wyczynowego (skoki do wody): Patrycja Tkacz, Julia Rzeczycka
Stowarzyszenie Speedway Fan Club (speedrower): Dominik Rycharski, Tomasz Włodarczyk, Sandra Charbich, Sebastian Charbich, Janusz Danek
Ludowy Klub Sportowy „Gol-Start” (pływanie, narciarstwo):Oliwia Daroch, Mateusz Noga, Mateusza Miśkiewicz
Klub Uczelniany AZS UJD (tenis stołowy, podnoszenie ciężarów): Karol Jabłoński, Adrian Szeliga, Julia Szemiel, Łukasz Mruk, Kamil Szczepanik, Marek Fijałkowski
Częstochowski Klub Sportowy „Budowlani” (lekka atletyka): Jakub Jelonek, Oliwier Mutwil, Piotr Pałka, Czesław Lamch, Marek Ciuk
Klub Sportowy Orient (kickboxing, taekwondo): Maciej Kasprzyk, Kacper Kołodziejczyk, Monika Cieślik, Zbigniew Pawlak
Włókniarz Częstochowa (żużel): Jonas Jeppesen, Kacper Woryna, Bartosz Smektała, Michał Świącik
Ludowy Uczniowski Klub Sportowy Kantor (taekwondo olimpijskie): Tymon Sapała, Robert Kantorysiński
Ludowy Uczniowski Klub Sportowy Jedynka (badminton): Natalia Grzyb, Paweł Wiśniewski
Uczniowski Klub Sportowy Hetman (szachy): Zuzanna Kamińska, Borys Witczak
RKS Raków Częstochowa SA (piłka nożna): Vladan Kovacević, Michał Świerczewski
NAGRODY II STOPNIA
Aeroklub Częstochowski (sport samolotowy, szybowcowy): Marcin Skalik
Stowarzyszenie Speedway Fan Club (speedrower): Marcin Szymański, Tomasz Pokorski
Ludowy Klub Sportowy „Gol-Start” (pływanie, narciarstwo): Przemysław Drąg, Robert Nowakowski
Włókniarz Częstochowa (żużel) Leon Madsen, Sławomir Drabik
NAGRODY I STOPNIA
Klub Uczelniany AZS UJD (tenis stołowy, podnoszenie ciężarów): Paweł Pięta, Roksana Załomska, Wiesław Pięta, Joanna Paulina Narkiewicz
Włókniarz Częstochowa (żużel): Jakub Miśkowiak
Stowarzyszenie Sportowe Seniorzy-Juniorom Siatkówka 2002: Damian Biliński
RKS Raków Częstochowa SA (piłka nożna): Andrzej Niewulis, Ivan Lopez, Marek Papszun
Fot. Biuro Prasowe Urzędu Miasta