Z ostatniej chwili

Wystawa dinozaurów i warsztaty paleontologiczne dla dzieci

2023-02-28 21:28:15 informacje
img

Dinozaury wróciły i hasają teraz po Galerii Jurajskiej!

Od 27 lutego do 11 marca Galeria Jurajska zaprasza na niezwykłą wystawę wielkich, pradawnych gadów, którą połączono z weekendowymi warsztatami i zabawami dla dzieci.

Chcecie stanąć oko w oko z przerażającym tyranozaurem, usłyszeć ryk triceratopsa, a może zobaczyć, jak z jaja wykluwa się.... mały dinuś? Teraz macie ku temu okazję!

- W naszym centrum znajdziecie aż 18 figur dinozaurów, które nie tylko zachwycają realizmem, ale także tym, że się poruszają i wydają dźwięki. Na ekspozycji, która wypełnia nasz pasaż, nie brakuje m.in. triceratopsa, stegozaura, deinonycha, apatozaura, metriakantozaura oraz króla kredowych lasów, czyli T-Rexa! - zachęcają organizatorzy wystawy i warsztatów paleontologicznych dla dzieci.

Odwiedzając wystawę, można lepiej poznać różne gatunki dinozaurów, dowiedzieć się więcej o ich życiu i diecie, a także o tym, dlaczego te potężne gady wymarły. To niezwykła lekcja historii naturalnej, którą wypełnia też dobra... zabawa.

Tę gwarantuje m.in. „Dinoride” z Centrum Rozrywki „Zatorland”. Marzyliście kiedyś, aby dosiąść dinozaura niczym bohater filmu przygodowego? Teraz za 5 zł możecie je spełnić, wskakując na grzbiet olbrzymiego gada i odbywając przejażdżkę.

Odważnych na pewno nie zabraknie! Tym bardziej, że 11 marca czeka Was bezpłatna przejażdżka!

Ale wystawa to nie tylko superfigury dinozaurów, to także towarzyszące jej weekendowe warsztaty.

Już 3 i 4 marca będziecie mieli okazję wziąć udział w wykopaliskach paleontologicznych i przy pomocy szpachelki oraz pędzelka odkryć swojego dinozaura. Przygotowano też masę zabaw, a także quiz wiedzy o dinozaurach, konkursy z nagrodami oraz zabawy! Wpadnijcie w godzinach od 11.00 do 18.00.

A 10 i 11 marca, oprócz wykopalisk, goście wystawy zostaną zabrani  także w czasy pierwszych ludzi. Szykują się m.in.: warsztaty tworzenia biżuterii, malowania naskalnego, składania mamutów-origami czy zawody zręcznościowe „Homo Sapiens Gibkus”. W planach jest też lekcja „jaskiniowych” tańców, malowanie prehistorycznych makijaży oraz quiz wiedzy o jaskiniowcach. Odwiedzi nas także „żywy” dinozaur, z którym będzie można zrobić sobie zdjęcie.

Organizatorzy wydarzenia czekają na Was w godzinach od 12.00 do 18.00.

Z wyjątkiem „Dinoride” wstęp na wszystkie atrakcje jest bezpłatny.

Page generated in 0.0178 seconds.