Z ostatniej chwili

ZGM „TBS” przymierza się do nowych bloków

2022-01-07 11:37:57 informacje
img

Spółka ZGM „TBS” złożyła wniosek o pozwolenie na budowę dwóch 4-piętrowych bloków mieszkalnych na Parkitce. Budynki mają powstać po zachodniej stronie ul. Łódzkiej na działkach przekazanych z końcem 2020 r. przez Miasto - informuje Biuro Prasowe Urzędu Miasta.
Nowe bloki mają być wybudowane w formule TBS w ramach najmu czynszowego. Spółka ZGM „TBS” dla nieruchomości przy ul. Łódzkiej u wylotu ul. Wawrzynowicza (obecne numery działek to 48 i 49 w obrębie 0039) złożyła projekt budowlany. Zakłada on powstanie 56 mieszkań (po 28 w każdym budynku). Mają być również windy i garaże podziemne wraz z prostym zagospodarowaniem terenu wokół (placyk zabaw).
To zalążek nowego osiedla mieszkaniowego, gdzie jest miejsce nawet na trzynaście 4-kondygnacyjnych budynków wielorodzinnych z podziemnymi parkingami, placami zabaw i dużą ilością zieleni. W sumie mogłoby się tam znaleźć ok. 350 mieszkań czynszowych.
Wcześniej, przez kilka lat Miasto porządkowało pod względem własnościowym ten teren, na którym możliwe byłoby zaprojektowanie atrakcyjnego i przyjaznego dla mieszkańców osiedla.
Kompleks przekazanych działek położony jest na terenie przy ul. Łódzkiej przeznaczonym pod zabudowę mieszkaniową wielorodzinną.
Do tej pory zainteresowanie tego typu mieszkaniami było ogromne - wielu najemcom odpowiada taka formuła korzystania z lokali.
Fot. Biuro Prasowe Urzędu Miasta

Page generated in 0.0236 seconds.