Z ostatniej chwili

ZST z nagrodą Eita

2022-11-22 11:23:17 informacje
img

Zespół Szkół Technicznych otrzymał nagrodę za innowacyjność w nauczaniu nadaną przez Komisję Europejską – informuje Biuro Prasowe Urzędu Miasta. 

Europejska nagroda Eita jest nadawana za wyróżniające się praktyki dydaktyczne, opracowane w ramach programu Erasmus+. Nagrody przyznawane są wyjątkowym projektom, realizowanym w obszarach edukacji szkolnej oraz kształcenia i szkoleń zawodowych w czterech kategoriach (edukacja wczesnoszkolna, szkoły podstawowe, szkoły ponadpodstawowe, szkoły branżowe i techniczne).

Zespół Szkół Technicznych otrzymał nagrodę w kategorii szkoły branżowe i techniczne za projekt „Europejscy zawodowcy’’ realizowany w latach 2017–2019. Placówka została wyróżniona jako jedyna szkoła techniczna w Polsce i znalazła się wśród 25 laureatów w Europie w swojej kategorii.

Wręczenie nagród odbyło się 27 października, podczas uroczystej gali na Uniwersytecie Warszawskim w ramach V Kongresu Edukacji. W imieniu Zespołu Szkół Technicznych nagrodę odebrała koordynator projektu Aleksandra Barasińska. 

Kilka dni wcześniej miała miejsce konferencja podsumowująca konkurs, która odbyła się w Brukseli. Szkołę reprezentowała wicedyrektor Agnieszka Tomaszewska.

Fot. Biuro Prasowe Urzędu Miasta

Page generated in 0.0167 seconds.