Z ostatniej chwili

Za włamania i rozbój trafił do aresztu

2022-01-03 11:36:55 informacje
img

Za włamania i rozbój trafił do aresztu
Kryminalni z Częstochowy zatrzymali 33-letniego mieszkańca Częstochowy, który tylko jednej nocy włamał się aż do 13 do lokali na terenie Częstochowy. Tydzień wcześniej był też sprawcą rozboju na Błesznie. Na wniosek prokuratora sąd zdecydował, że kolejne 3 miesiące spędzi w areszcie... - informuje częstochowska Policja.
W nocy z 28 na 29 grudnia doszło do szeregu włamań do lokali na terenie Częstochowy. Kryminalni skrupulatnie sprawdzali zgromadzone w sprawie informacje i analizowali każdy szczegół, mogący naprowadzić ich na sprawcę. Po dwóch dniach wnikliwej pracy zatrzymali 33-letniego mieszkańca Częstochowy. Był to znany częstochowskim stróżom prawa recydywista, który już wcześniej był karany i odsiadywał karę więzienia za podobne przestępstwa.
Policjanci ustalili również, że 18 grudnia ten sam mężczyzna ze  wspólnikiem napadł i okradł przechodnia na Błesznie.
Prokuratura Rejonowa Częstochowa-Południe wystąpiła z wnioskiem o zastosowanie wobec przestępcy tymczasowego aresztowania. Decyzją sądu kolejne 3 miesiące 33-latek spędzi w areszcie.
Za kradzież z włamaniem grozi mu  nawet do 10 lat więzienia, natomiast za rozbój do 12. W związku z tym, że mężczyzna dopuścił się przestępstw w warunkach recydywy, czyli powrotu do przestępstwa, kara może zostać podwyższona o połowę.
Fot. Materiały Policji

Page generated in 0.0205 seconds.