Z ostatniej chwili

Zacięty mecz we Wrześni, ale porażka z Krispolem

2022-01-11 12:37:01 informacje
img

Siatkarze Exact Systems Norwid Częstochowa w 17. swoim meczu w Tauron 1. Lidze przegrali w piątek we Wrześni z Krispolem 1:3.

Częstochowscy siatkarze na mecz do Wrześni jechali z wiarą w zwycięstwo. Tym bardziej, że byli po środowej wygranej w Sulęcinie z Olimpią. Siatkarze trenera Piotra Gruszki chcieli we Wrześni odnieść drugie zwycięstwo w 2022 r. Tak się jednak nie stało. Po zaciętym spotkaniu Exact Systems Norwid przegrał 1:3 i musiał przełknąć 10. porażkę w sezonie.

Mecz rozpoczął się jednak dobrze dla częstochowian i można było mieć nadzieję, że siatkarze Exact Systems Norwid wyjadą z Wrześni z punktami. Po pierwszym secie prowadzili goście 1:0. Ale po dwóch rozegranych setach był już remis 1:1.

W trzecim i w czwartym secie kibice byli świadkami zaciętej rywalizacji. Trzeci set trwał aż 44 minuty i zakończył się zwycięstwem gospodarzy 34:32. Również czwarta partia była grana na przewagi. Po 31 minutach gry wygrali ją ponownie gospodarze 27:25 i mogli cieszyć się ze zwycięstwa w meczu 3:1.

Siatkarze Exact Systems Norwid po 17 meczach mają 20 punktów i zajmują 12. pozycję w tabeli Tauron 1 Ligi.

Krispol Września – Exact Systems Norwid Częstochowa 3:1 (20:25, 25:16, 34:32, 27:25)

Exact Systems Norwid: Kowalski, Łapszyński, Usowicz, Kryński, Długosz, Mucha, Podborączyński (libero) – Gibek, Sługocki, Zawalski.