Z ostatniej chwili

Zatrzymany kierujący po marihuanie

2021-03-16 11:21:46 informacje
img

Zatrzymany kierujący po marihuanie

Policjanci z prewencji w Kłobucku na ul. Żabiej zatrzymali do kontroli kierowcę osobowego audi. Mężczyzna był bardzo pobudzony, a jego zachowanie wskazywało, że może być pod wpływem narkotyków. Okazało się, że kierował pod wpływem środków odurzających, którymi „poczęstował go” pasażer. Obaj mężczyźni usłyszeli policyjne zarzuty – informuje kłobucka Policja .

W niedzielę 7 marca po godz. 17.00 patrol kłobuckiej prewencji zatrzymał do kontroli kierującego osobowym audi. Zachowanie kierującego od razu wzbudziło podejrzenia policjantów. 26-letni mieszkaniec gminy Kłobuck był nadmiernie wesoły, a jednocześnie miał bardzo spowolnione reakcje. Podczas badania stanu trzeźwości nie stwierdzono, aby kierowca był pod działaniem alkoholu, za to wstępny wynik badania na zawartość środków odurzających okazał się pozytywny. Mężczyźnie pobrano krew do dalszych badań i zatrzymana prawo jazdy. Usłyszał policyjne zarzuty kierowania samochodem osobowym pod wpływem środka odurzającego.

Pasażer samochodu, 21-letni mieszkaniec tej samej gminy, również miał nieczyste sumienie. Okazało się, że to właśnie on „poczęstował” kolegę skrętem. Usłyszał zarzut udzielenia środka odurzającego w postaci marihuany.

Sprawę wyjaśniają śledczy z kłobuckiej komendy pod nadzorem prokuratora.

Kierowca audi musi się liczyć z surowymi konsekwencjami takimi jak: wysoka grzywna, orzeczenie zakazu prowadzenia pojazdów mechanicznych, a nawet kilkuletni pobyt w więzieniu, a jego pasażer z karą nawet 3 lat pozbawienia wolności.

Page generated in 0.0134 seconds.