Z ostatniej chwili

Zatrzymany na „dożywotnim zakazie”

2021-05-21 12:16:45 informacje
img

W środę 19 maja kłobuccy mundurowi zatrzymali do kontroli kierowcę opla. Samochód nie był dopuszczony do ruchu, a kierujący miał dożywotni zakaz poruszania się pojazdami mechanicznymi. Grożą mu 3 lata pozbawienia wolności - informuje kłobucka Policja.
W środę po godz. 15.00 w Rębielicach Szlacheckich kłobucka drogówka zatrzymała do kontroli kierującego oplem. Podczas rutynowej kontroli drogowej okazało się, że 42-letni kierujący ma dożywotni zakaz prowadzenia pojazdów mechanicznych. Ponadto jego samochód nie był dopuszczony do ruchu, nie miał badań technicznych. Za popełnione przestępstwo mieszkańcowi gminy Lipie grozi do 3 lat pozbawienia wolności.
To niejedyny przypadek bezprawnego poruszania się po drodze w tym tygodniu. We wtorek mieszkaniec gminy Olesno został zatrzymany do kontroli przez policjantów ruchu drogowego. 32-letni mężczyzna poruszał się samochodem osobowym pomimo cofniętych uprawnień. Kierowca renaulta musi się liczyć z wysoką grzywną, a nawet karą pozbawienia wolności do 2 lat.

Page generated in 0.0162 seconds.