Z ostatniej chwili

Zderzenie 4 ciężarówek w Koziegłowach

2021-03-15 10:54:31 informacje
img

4 ciężarówki zderzyły się w piątek 12 marca rano na drodze krajowej nr 91 w Koziegłowach. Dwie osoby trafiły do szpitala. Na szczęście ich obrażenia okazały się niegroźne. Utrudnienia na drodze trwały kilka godzin – informuje myszkowska Policja.

Do groźnie wyglądającego zderzenia czterech ciężarówek doszło przed godziną 5.00. Z ustaleń policjantów wynika, że kierujący pojazdem ciężarowym marki Man z naczepą, jadąc w kierunku Katowic, nie dostosował prędkości do warunków na drodze i na skrzyżowaniu świetlnym w Koziegłowach najechał na poprzedzającą go ciężarówkę, która oczekiwała na czerwonym świetle. Pojazd ten siłą rozpędu uderzył w poprzedzającą go ciężarówkę. Następnie kierujący innym zestawem, jadąc w tym samym kierunku, chcąc uniknąć najechania na te pojazdy, wykonał manewr omijania stojących ciężarówek i zahaczył o stojące pojazdy. W wyniku tego zdarzenia dwóch kierowców z niegroźnymi obrażeniami trafiło do szpitala. Na szczęście była to kolizja, która zakończyła się mandatami wobec dwóch kierowców.

Droga w kierunku Katowic była zablokowana.  Policjanci wyznaczyli objazd. Później ruch odbywał się lewym pasem. Usuwanie uszkodzonych pojazdów, wypełnionych ciężkim ładunkiem, trwało ponad 3 godziny.

Fot. Materiały myszkowskiej Policji

Page generated in 0.0139 seconds.