Z ostatniej chwili

Zderzenie trzech aut w Kamyku

2021-08-03 11:28:38 informacje
img

Kłobuccy śledczy wyjaśniają okoliczności wypadku, do którego doszło w niedzielę 1 sierpnia przed południem na ul. Grunwaldzkiej w Kamyku. Jak wynika ze wstępnych ustaleń kłobuckiej drogówki, 33-letni kierujący samochodem ciężarowym najechał na tył pojazdu poprzedzającego, który w wyniku siły uderzenia zjechał na przeciwległy pas ruchu i uderzył w osobowego peugeota poruszającego się w przeciwnym kierunku. Jeden z kierowców był nietrzeźwy – informuje kłobucka Policja.

Do zdarzenia doszło około 11.50. Jak wynika ze wstępnych ustaleń policjantów wydziału ruchu drogowego, 33-letni mężczyzna kierujący ciężarowym renaultem, jadąc w kierunku Częstochowy, najechał na tył poprzedzającego go pojazdu osobowego marki Opel, który w wyniku siły uderzenia wjechał na przeciwległy pas ruchu i uderzył w osobowego peugeota, który poruszał się w kierunku miejscowości Łobodno.

Kierujący samochodem ciężarowym 33-letni mieszkaniec powiatu kędzierzyńsko-kozielskiego (województwo opolskie) był trzeźwy i nie odniósł żadnych obrażeń ciała. Natomiast badanie na zawartość alkoholu w organizmie 63-letniego kierowcy opla wykazało stan nietrzeźwości. Trzecia uczestniczka, 21-letnia kierująca osobowym peugeotem w chwili zdarzenia była trzeźwa. Mieszkaniec naszego powiatu kierujący oplem oraz mieszkanka powiatu częstochowskiego kierująca peugeotem z obrażeniami ciała zostali przewiezieni do szpitala w Częstochowie.

Wyjaśnieniem szczegółowych okoliczności zdarzenia zajmują się teraz kłobuccy śledczy, prowadzone postępowanie nadzoruje Prokuratura Rejonowa w Częstochowie. Za naruszenie zasad bezpieczeństwa w ruchu lądowym grozi karą pozbawienia wolności do 3 lat, natomiast za prowadzenie pojazdu mechanicznego, będąc w stanie nietrzeźwości, grozi wysoka grzywna, zakaz prowadzenia pojazdów mechanicznych, a nawet do lat 2 więzienia.

Fot. Materiały kłobuckiej Policji

Page generated in 0.0177 seconds.