Z ostatniej chwili

Złodzieje węgla z zarzutami

2022-06-09 14:53:09 informacje
img

Policjanci z Kłomnic zatrzymali 3 mężczyzn, którzy w Teklinowie kradli miał węglowy z pociągu towarowego. Jeden z nich kierował niezarejestrowanym i nieubezpieczonym ciągnikiem rolniczym, mając ponad 3 promile alkoholu w organizmie i sądowy zakaz prowadzenia wszelkich pojazdów mechanicznych. Wszyscy zatrzymani usłyszeli już zarzuty kradzieży. Grozi im do 5 lat więzienia… – informuje Policja.

Policjanci z Kłomnic otrzymali zgłoszenie od dyżurnego Straży Ochrony Kolei, że na bocznicy w Teklinowie ktoś otwarł jeden z wagonów i wysypał z niego około 2 ton węgla. Gdy policjanci dojeżdżali w podane miejsce, zauważyli zbliżający się do wagonów z węglem traktor. Na widok policjantów 2 mężczyzn siedzących na przyczepie ciągnika rolniczego uciekło. Na miejscu pozostał kierujący ciągnikiem – 36-letni mieszkaniec powiatu częstochowskiego. Badanie wykazało, że miał ponad 3 promile alkoholu w organizmie. W dodatku posiadał sądowy zakaz prowadzenia wszelkich pojazdów mechanicznych, a traktor, którym kierował, nie był zarejestrowany ani ubezpieczony.

Ustalenia kryminalnych doprowadziły ich do oddalonej o kilka kilometrów posesji, gdzie złodzieje zdążyli już wcześniej przewieźć i rozładować około pół tony skradzionego miału. Policjanci przerwali przestępczy proceder w chwili, gdy złodzieje wracali, by załadować na przyczepę kolejną partię usypanego węgla.

Mężczyźni w wieku 29 i 30 lat, którzy uciekli z miejsca kradzieży, sami stawili się w komisariacie następnego dnia po tym, jak policjanci ustalili ich tożsamość i dotarli do bliskich.

Teraz odpowiedzą za kradzież,. Grozi im do 5 lat więzienia. 36-latek odpowie dodatkowo za kierowanie w stanie nietrzeźwości i wbrew sądowemu zakazowi. Za prowadzenie pojazdu niedopuszczonego do ruchu oraz bez wymaganego ubezpieczenia 36-latkowi grozi również wysoka grzywna.

Fot. Materiały Policji

Page generated in 0.0224 seconds.