Z ostatniej chwili

Znamy laureatów Ogólnopolskiego Konkursu Filmowego „Video, ergo sum – Widzę, więc jestem” 2023

2023-11-27 12:22:45 informacje
img

Powołane przez Regionalny Ośrodek Kultury w Częstochowie jury Konkursu „Video, ergo sum – Widzę, więc jestem” po zapoznaniu się z 85 pracami nadesłanymi na konkurs podjęło następujący werdykt:

Kategoria Recenzja

I nagroda – Izabela Durma

II nagroda – Wiktoria Karpińska

III nagroda – Anna Weronika Grala

Skład Jury: Dawid Myśliwiec przewodniczący – redaktor portalu filmowego film.org.pl, prowadzi autorską stronę o filmach „Myśliwiec ogląda”; Joanna Warońska-Gęsiarz – profesor Uniwersytetu Jana Długosza, literaturoznawczyni, doktor nauk humanistycznych w zakresie literaturoznawstwa; Dorota Musiał – instruktor ds. literackich Regionalnego Ośrodka Kultury w Częstochowie.

 

Kategoria Plakat

I nagroda – Marta Stanisławska

II nagroda – Julia Krawczuk

III nagroda – Maja Skiba

Skład Jury: Krystyna Szwajkowska – przewodnicząca, profesor nadzwyczajny Uniwersytetu Jana Długosza na Wydziale Sztuki, w Katedrze Grafiki. W swojej twórczości zajmuje się grafiką – głównie litografią, rysunkiem i malarstwem; Anna Tarnowska – pracuje na stanowisku asystenta w Katedrze Grafiki Uniwersytetu Jana Długosza. Uczestniczka wielu wystaw w Polsce i za granicą. Pracuje w wielu technikach, próbuje je łączyć i dostosowywać do swoich upodobań wizualnych; Małgorzata Chebel – instruktor plastyki w Regionalnym Ośrodku Kultury w Częstochowie.

 

Kategoria Film

I nagroda – Anna Koczyk, Kajetan Dulian, Weronika Górska

II nagroda – Julia Frączek

III nagroda – Sonia Mossoczy

Skład jury: Jan Budzowski –przewodniczący, ukończył Szkołę Filmową im. Krzysztofa Kieślowskiego w Katowicach jako Operator Obrazu. Autor zdjęć do kilkudziesięciu filmów dokumentalnych dla Telewizji Polskiej i Telewizji Niemieckiej ARD, pokazywanych w Polsce, Niemczech i Stanach Zjednoczonych, filmu fabularnego i setek odcinków seriali fabularnych dla polskich stacji telewizyjnych; Mieczysław Chudzik – ukończył studia na Wydziale Operatorskim i Realizacji Telewizyjnej PWSFTviT w Łodzi, operator telewizyjny związany z TVP Katowice, autor wielu zdjęć do filmów dokumentalnych Telewizji Polskiej; Sławomir Jodłowski – operator TVP oddział Katowice, artysta fotografik, instruktor fotografii Regionalnego Ośrodka Kultury w Częstochowie.

Uroczystość finałowa odbyła się Regionalnym Ośrodku Kultury w Częstochowie 25 listopada. Galę uświetnił koncert „Duetu z fasonem” – Damian Kluźniak (fortepian) oraz Agnieszka Frączyk (skrzypce, śpiew). Muzycy związani z zespołem Makabunda wystąpili w repertuarze muzyki filmowej okresu międzywojnia. Nagrody zwycięzcom wręczyli Małgorzata Majer-Sętowska, dyrektor ROK-u oraz Stanisław Gmitruk, wiceprzewodniczący Sejmiku Województwa Śląskiego – informuje Monika Kosielak z Regionalnego Ośrodka Kultury w Częstochowie. 

Page generated in 0.0161 seconds.