Z ostatniej chwili

„Lewy” tytoń i papierosy

2021-07-28 11:50:19 informacje
img

Policjanci zwalczający przestępczość gospodarczą zatrzymali 33-latka, który na jednym ze stoisk w centrum handlowym sprzedawał nielegalne wyroby tytoniowe. Śledczy zabezpieczyli ponad 21 tysięcy sztuk nielegalnych papierosów i tytoń do palenia bez polskich znaków skarbowych akcyzy. Za paserstwo akcyzowe 33-latkowi grozi teraz wysoka grzywna, a nawet kara więzienia – informuje Policja.

Policjanci z Wydziału do Walki z Przestępczością Gospodarczą uzyskali informację, że w Częstochowie, w jednym z centrów handlowych sprzedawane są nielegalne wyroby tytoniowe. Nieumundurowani stróże prawa pojechali we wskazane miejsce. Na jednym ze stoisk odnaleźli prawie 21.500 sztuk papierosów oraz 1,5 kg tytoniu do palenia bez polskich znaków skarbowych akcyzy.

Właścicielem nielegalnych wyrobów akcyzowych był 33-letni mieszkaniec Częstochowy. Usłyszał już zarzuty. Za narażenie Skarbu Państwa na uszczuplenie podatku akcyzowego na łączną kwotę ponad 26 tys. zł grozi mu wysoka grzywna albo kara pozbawienia wolności do lat 3, lub obie te kary łącznie. O jego dalszym losie zdecyduje sąd.

Fot. Materiały Policji

Page generated in 0.016 seconds.