Z ostatniej chwili

„Reksio” po przebudowie

2020-12-03 15:37:25 informacje
img

Żłobek Miejski „Reksio” przy alei Armii Krajowej został przebudowany i dostosowany do wymagań przeciwpożarowych. Został też przygotowany na przyjęcie kolejnych dzieci, których rodzice korzystają z trzeciej edycji unijnego projektu „Aktywni rodzice-szczęśliwe dzieci”. Koszt inwestycji i wartość projektu unijnego to ponad 2,5 mln zł - informuje Biuro Prasowe Urzędu Miasta.

Żłobek ruszył ponownie 1 grudnia. Zakres prac w budynku żłobka przy al. Armii Krajowej obejmował m.in. wymianę podłóg i posadzek, ułożenie płytek ceramicznych, malowanie, tynkowanie, wymianę windy towarowej, wykonanie niezbędnych instalacji (elektrycznych, teletechnicznych, wod.-kan., ciepłej wody, centralnego ogrzewania, wentylacji), a także wyposażenie obiektu w meble i potrzebne urządzenia. Dodatkowo na miejscu zrealizowano dodatkowe roboty wykraczające poza zakres umowy podstawowej (m.in.: w zakresie instalacji hydrantowej czy instalacji ciepła technologicznego). Ponadto budynek żłobka dostosowano do wymagań bezpieczeństwa pożarowego - klatki schodowe zostały wyposażone w samoczynne urządzenia oddymiające, parter i piętro podzielono na tzw. „strefy bezpieczne” i podzielone dymoszczelnymi drzwiami przeciwpożarowymi i przeciwpożarową kurtyną okienną; pojawiło się też nowe oświetlenie ewakuacyjne i przeciwpożarowa instalacja wodociągowa. Realizacją wartej 2,2 mln zł inwestycji zajmowała się firma „DEFERO” z Sieradza.

Po przebudowie i dostosowaniu do wymogów przeciwpożarowych do „Reksia” trafiły kolejne maluchy, których rodzice zgłosili się w naborze do trzeciej edycji projektu „Aktywni rodzice-szczęśliwe dzieci”. W ramach jego realizacji przeprowadzono dodatkowe prace remontowo-adaptacyjne oraz kupiono niezbędne wyposażenie, m.in.: meble, sprzęt AGD, sprzęt elektroniczny, zabawki, książki, maskotki, materiały i artykuły higieniczne. Projekt przewiduje także dodatkowe zajęcia w ramach edukacji wczesnodziecięcej tj. rytmiczne, logopedyczne oraz język angielski. Wartość tego zadania to ponad 311 tys. zł., z czego ponad 288 tys. to dofinansowanie unijne.

Pod koniec października zakończyła się rekrutacja uzupełniająca do projektu „Aktywni rodzice-szczęśliwe dzieci 3”. W ramach jego realizacji powstało w Żłobku Miejskim „Reksio” 13 dodatkowych miejsc oraz wybrano 6 kolejnych rodzin, które skorzystają ze świadczenia usługi opiekuńczej przez nianie (łącznie z niań skorzysta w trzeciej edycji projektu 30 rodzin, a łączna wartość w tej edycji projektu to 2,2 mln zł).

Żłobek Miejski „Reksio” może obecnie przyjąć – w dwóch oddziałach (przy al. Armii Krajowej i ul. Sportowej) – łącznie 220 dzieci.

W czwartek 3 grudnia wyremontowaną siedzibę żłobka odwiedził prezydent miasta Krzysztof Matyjaszczyk ze swoim zastępcą Piotrem Grzybowskim, naczelnikiem Wydziału Funduszy Europejskich i Rozwoju Urzędu Miasta Anną Król-Wiśniewską oraz naczelnikiem Wydziału Inwestycji i Zamówień Publicznych UM Michałem Koniecznym.

Fot. Biuro Prasowe Urzędu Miasta

Page generated in 0.0151 seconds.