Z ostatniej chwili

„Złota Mila Częstochowy” po raz 30.

2019-09-09 15:02:15 informacje
img

Tegoroczną, 30. edycję częstochowskiego Międzynarodowego Biegu Ulicznego „Złota Mila Częstochowy” zaplanowano na piątek 13 września. Na zgłoszenia uczestniczek i uczestników organizatorzy czekają do 11 września - informuje Biuro Prasowe Urzędu Miasta 

,,Złota Mila” służy popularyzacji biegania wśród dzieci, młodzieży i dorosłych. Jest przy tym świetnym sposobem na ,,sportową” promocję Częstochowy, nawet poza granicami Polski - w biegu zawsze biorą udział także goście zagraniczni.

Wystartować mogą osoby indywidualne, także dzieci i młodzież ze szkół podstawowych i ponadpodstawowych. Zawodniczki i zawodnicy zmierzą się w 15 biegach w różnych kategoriach wiekowych i na różnych dystansach.  Po godz. 14.00 odbędą się biegi główne kobiet i mężczyzn na 2 mile. Zawody zwieńczy bieg integracyjno-rekreacyjny na dystansie 1 mili.

Dla najlepszych przewidziano puchary i nagrody rzeczowe oraz finansowe w biegach głównych. Wszyscy startujący otrzymają pamiątkowe medale.

Zgłoszenia do biegu integracyjnego i głównego przesyłamy za pośrednictwem platformy https://sportmaniacs.com/pl/services/inscription/xxx-zota-mila-czstochowy Uczennice i uczniowie szkół podstawowych mogą się zgłaszać, wysyłając mejla na adres zlota.mila@o2.pl

Bieg organizują Częstochowski Klub Sportowy ,,Budowlani”, Urząd Miasta Częstochowy, Miejski Ośrodek Sportu i Rekreacji oraz Zarząd Miejski Szkolonego Związku Sportowego.

Tekst ilustruje zdjęcie z ubiegłorocznych zawodów

Fot. Biuro Prasowe Urzędu Miasta

 

Page generated in 0.035 seconds.