Z ostatniej chwili

10. rocznica katastrofy smoleńskiej

2020-04-09 17:55:56 informacje
img

10 kwietnia Częstochowa odda hołd ofiarom katastrofy samolotu TU 154M z 2010 r. Tegoroczne uroczystości miejskie odbędą się – z uwagi na stan epidemii – w formule zgodnej z zasadami bezpieczeństwa i przebywania w miejscach publicznych - informuje Biuro Prasowe Urzędu Miasta.
W godzinach porannych przedstawiciel władz samorządowych miasta Częstochowy złoży wiązankę i zapali znicze na grobie Rzecznika Praw Obywatelskich Janusza Kochanowskiego. Kwiaty pojawią się również przed tablicą memorialną poświęconą ofiarom katastrofy sprzed 10 lat, znajdującą się na Placu Katyńskim.
W tym roku, ze względów bezpieczeństwa oraz z uwagi na nałożone ograniczenia, w uroczystościach nie będą uczestniczyli uczniowie częstochowskich szkół, asysta komandosów oraz przedstawiciele służb mundurowych i instytucji miejskich.
10 kwietnia dla upamiętnienia wydarzenia sprzed 10 lat budynki Urzędu Miasta Częstochowy oraz plac Biegańskiego zostaną udekorowane flagami państwowymi. Punktualnie o godz. 8.41 zostaną uruchomione miejskie syreny alarmowe.
Fot. Biuro Prasowe Urzędu Miasta

Page generated in 0.0224 seconds.