Z ostatniej chwili

100. urodziny o. Jerzego Tomzińskiego

2018-11-24 16:30:10 informacje
img

Setne urodzony obchodzi dziś, w sobotę 24 listopada o. Jerzy Tomziński, paulin.
Dostojny jubilat był dwukrotnym generałem Zakonu Ojców Paulinów i trzykrotnym przeorem Jasnej Góry. Jest świadkiem historii minionego wieku, uczestnikiem wielu  znaczących wydarzeń. Zainicjował Apel Jasnogórski i peregrynację kopii Cudownego Obrazu po kraju, brał udział w Soborze Watykańskim II, przygotowaniach Jasnogórskich Ślubów Narodu w 1956 r., uroczystości millenijnych i VI Światowego Dnia Młodzieży. Przyjaźnił się z kilkoma papieżami oraz prymasem Stefanem Wyszyńskim. 
Jubileuszowa msza św. z udziałem o. Jubilata została odprawiona w Kaplicy Matki Bożej na Jasnej Górze. Przewodniczył jej o. generał Arnold Chrapkowski. 
- Są w życiu takie chwile, że człwoek chciałby powiedzieć coś jak najpiękniej i najlepiej i brakuje mu słów - mówił na zakończenie uroczystości wzruszony Jubilat. Podkreślił, że wszystko zawdzięcza Panu Bogu i Matce Najświętszej. Dziękował m.in. wszystkim pokoleniom, wspomniał, że ojcowie paulini są dla niego jak rodzina. - Wybaczcie staruszkowi, że nie wymienię wszystkich, ale przyjmijcie zapewnienie, że jestem wam wdzięczny za wszystko - powiedział z właściwym sobie serdecznym humorem.

Page generated in 0.0333 seconds.