Z ostatniej chwili

4 nielegalne automaty do gier losowych

2020-06-09 14:07:10 informacje
img

Podczas wspólnych działań częstochowscy strażnicy miejscy razem z funkcjonariuszami Krajowej Administracji Celno-Skarbowej ujawnili na terenie miasta cztery nielegalne automaty do gier losowych - informuje częstochowska Straż Miejska.
Częstochowscy strażnicy miejscy prowadzą wspólne działania z celnikami w celu ujawniania sprzedaży wyrobów tytoniowych lub alkoholowych bez polskich znaków akcyzy, współpracują też razem w celu ujawniania punktów z nielegalnymi automatami do gier losowych. W ramach wspólnych działań strażnicy miejscy i celnicy ujawnili w jednym z punktów na terenie Częstochowy 4 nielegalne automaty do gier losowych.
Sprawę do dalszej realizacji przejęła Służba Celna. Za urządzanie gier hazardowych wbrew obowiązującym przepisom grożą wysokie kary administracyjne oraz odpowiedzialność karna skarbowa.
To kolejna owocna współpraca częstochowskich strażników miejskich z celnikami w 2020 r. W drugiej połowie stycznia podczas wspólnych działań strażnicy miejscy z celnikami ujawnili w dwóch punktach na terenie Częstochowy łącznie 7 nielegalnych automatów do gier losowych: 4 w jednym z lokali i 3 w drugim punkcie. W 2020 r. strażnicy miejscy i celnicy ujawniali też przypadki posiadania nielegalnych wyrobów tytoniowych i alkoholowych bez polskich znaków akcyzy. W jednym z przypadków Skarb Państwa na podatkach akcyzowych mógł stracić ok. 100 tys. zł.

Page generated in 0.0143 seconds.