Z ostatniej chwili

45 automatów w rękach Policji

2020-12-07 11:53:19 informacje
img

Funkcjonariusze zwalczający przestępczość gospodarczą skutecznie walczą z hazardem na terenie Koniecpola. W ubiegły weekend po raz czwarty weszli do znajdujących się tam salonów gier i ujawnili kolejne 14 nielegalnych automatów. W ciągu 2 tygodni wspólnie z funkcjonariuszami śląskiej Służby Celno-Skarbowej zabezpieczyli łącznie 45 takich maszyn. Za organizowanie gier hazardowych, poza wysoką grzywną, grozi do 3 lat więzienia - informuje częstochowska Policja.

Policjanci, którzy na co dzień zwalczają przestępstwa gospodarcze prowadzą pod nadzorem prokuratury w Myszkowie sprawę dotyczącą nielegalnego hazardu, odbywającego się na terenie powiatu częstochowskiego. Nieumundurowani funkcjonariusze w ciągu ostatnich 2 tygodni kilkakrotnie weszli do wybranych salonów gier w Koniecpolu, za każdym razem ujawniając nielegalne automaty do gier hazardowych. Gdy policjanci z funkcjonariuszami KAS odjeżdżali z zabezpieczonymi automatami, właściciele jeszcze w ten sam dzień wstawiali kolejne maszyny.

Teraz za posiadanie nielegalnego sprzętu, umożliwiającego prowadzenie przestępczego procederu w lokalach gastronomicznych, handlowych i usługowych grożą im surowe kary w wysokości 100 tysięcy zł od jednego automatu. Oprócz wysokiej grzywny, za organizowanie gier hazardowych można trafić do więzienia nawet na 3 lata.

Fot. Materiały częstochowskiej Policji

Page generated in 0.017 seconds.