Z ostatniej chwili

ALEJE - TU SIĘ DZIEJE: Koncert Pawła Szymiczka

2019-06-13 12:33:13 informacje
img

Paweł Szymiczek stylistycznie balansuje pomiędzy rockiem, folkiem, poezją… Od lat gra autorskie koncerty solowe w pubach, domach kultury, na festiwalach, przy towarzyszeniu swojej ulubionej gitary. Jest autorem tekstów oraz muzyki, wokalistą i instrumentalistą, jest założycielem zespołów: Mordewind, Matelot, Fonofobia, Ceili, Taorluath oraz Etnostation. Grywał na scenach nie tylko Polski, ale również Danii, Norwegii, Niemiec, Wielkiej Brytanii i Włoch. Ze swoimi zespołami muzycznymi niejednokrotnie był gościem wielu stacji radiowych i telewizyjnych, ma również na swoim koncie kilka płyt z autorskimi kompozycjami, a jego piosenki znalazły się na kilkunastu składankach muzycznych.
- Moje piosenki traktują o miłości, tęsknocie, radości… Śpiewam też o szarej rzeczywistości, niesprawiedliwości, buncie. Z reguły nie mówię wprost, moją muzyczną poezję wypełnia alegoria, chciałbym, żeby w piosence każdy odnalazł coś swojego, przetłumaczył ją na swoje własne doznania… - mówi.
Koncert Pawła Szymiczka odbędzie się dziś, w czwartek 13 czerwca na pl. Biegańskiego. Początek o godz. 20.00. Wstęp wolny.
Fot. Maciej Płoński

Page generated in 0.0307 seconds.