Z ostatniej chwili

ALEJE - TU SIĘ DZIEJE: Spotkanie z podróżniczką

2019-05-30 00:22:44 informacje
img

Spotkanie z podróżniczką Anną Jaklewicz to jedna z propozycji w ramach akcji „Aleje - tu się dzieje” na dziś, czwartek 30 maja. Rozpocznie się w OKF „Iluzja” o godz. 18.30.
Anna Jaklewicz – podróżniczka i archeolożka, autorka książek o Chinach i Indonezji, organizatorka wypraw do Azji i pilot wyjazdów trampingowych. Prowadzi zajęcia międzykulturowe dla młodzieży oraz warsztaty dla dzieci. Relacje z podróży publikuje m.in. w National Geographic TRAVELER.
W Sudanie uczestniczyła pięciokrotnie w pracach kilku misji archeologicznych. W podróży po Egipcie spędziła rok, w Chinach prawie dwa lata, tyle samo w Indonezji. Odwiedziła także Mongolię, Indie, Laos, Kambodżę, Tajlandię, Wietnam oraz Malezję i Singapur.
Wielokrotnie wyróżniana za prelekcje poświęcone wyprawom. Jej pokaz o Indonezji zdobył jedną z nagród publiczności na Kolosach – największym festiwalu podróżniczym w Europie oraz nagrodę jury Festiwalu 100droga. Prezentacja o Chinach zwyciężyła w konkursie OFF na festiwalu Trzy Żywioły. Za samotną, 9-miesięczną podróż po Indonezji została nominowana przez National Geographic do nagrody TRAVELERY w kategorii Podróż Roku.
Jej ostatnia książka Indonezja. Po drugiej stronie raju” otrzymała wyróżnienie jury festiwalu MEDIATRAVEL oraz nagrodę MAGELLANA (wyróżnienie) w kategorii reportażowa książka roku 2017.
Fot. Materiały organizatora

 

Page generated in 0.0245 seconds.