Z ostatniej chwili

ALEJE - TU SIĘ DZIEJE: Spotkanie ze Stanisławem Janickim

2019-08-22 10:05:44 informacje
img

Stanisław Janicki – polski pisarz, dziennikarz i scenarzysta, krytyk filmowy i historyk kina, doktor nauk humanistycznych na Uniwersytecie Adama Mickiewicza w Poznaniu będzie gościem dzisiejszego filmowego czwartku w ramach akcji „Aleje - tu się dzieje”.

W latach 1959–1970 pracował jako redaktor miesięcznika "Film", w latach 1970–1974 miesięcznika  "Kino" .Był autorem cyklicznego programu TVP "W starym kinie". Był to najdłużej nadawany program filmowy w historii polskiej telewizji (od 1967 do 1999). Jest autorem audycji pt. „Odeon Stanisława Janickiego” nadawanego w radiu RMF Classic.

Podczas spotkania będzie można nabyć książkę  „W starym kinie Stanisława Janickiego” Andrzeja Pacuły. Jest to biografia dziennikarza, który prowadził kultowy program „W starym kinie”.

Spotkaniu towarzyszyć będzie fragment jednego z programów „W starym kinie” oraz pokaz filmu „Antek Policmajster” – czarno-biały polski film fabularny w reżyserii Michała Waszyńskiego z roku 1935. Opowiada o perypetiach Antka Króla, który na skutek zabawnego zbiegu okoliczności uznany został za policmajstra. W jednej z ról częstochowski aktor Antoni Fertner, a w roli głównej - Adolf Dymsza (na zdjęciu).

Spotkanie odbędzie się w Ośrodku Kultury Filmowej - Kinie „Iluzja” (III Aleja 64). Pokaz filmu zaplanowano na godz. 17.00, a samo spotkanie - na 18.30.

Page generated in 0.0209 seconds.