Z ostatniej chwili

ALEJE - TU SIĘ DZIEJE: spotkanie z Wojciechem Tochmanem

2019-05-24 10:07:23 informacje
img

Wojciech Tochman, jeden z najwybitniejszych polskich reporterów i autorów literatury faktu będzie gościem dzisiejszego spotkania literackiego w ramach akcji „Aleje - tu się dzieje”. Spotkanie odbędzie się w Bibliotece Publicznej (II Aleja 22), początek o godz. 18.00. Wstęp - jak na wszystkie imprezy w ramach akcji - wolny.

Książki Wojciecha Tochmana, wśród nich m.in. „Schodów się nie pali”, „Jakbyś kamień jadła”, „Dzisiaj narysujemy śmierć”, „Eli, Eli” i „Wściekły pies”, wywołują ożywione dyskusje i niemal natychmiast wchodzą do kanonu reportażu. Autor jest dwukrotnym finalistą Nagrody Nike oraz Środkowoeuropejskiej Nagrody Literackiej Angelus, laureatem Premio Kapuściński przyznawanej w Rzymie oraz „Pióra Nadziei” – wyróżnienia Amnesty International.

Jego najnowsza książka „Pianie kogutów, płacz psów” to reporterski portret Kambodży czterdzieści lat po Czerwonych Khmerach. Tochman pisze o uśmiechniętych ludziach, których odwaga została na zawsze złamana, o bólu, którego się nie dało ukoić oraz o strachu, który nie odszedł i wciąż sprzyja przemocy. O nieufności, która zabija wspólnotę i mrozi w zacofaniu. Także o bezradności wobec uczuć i wobec choroby.

Fot.: Michał Fiałkowski/ materiały organizatora

 

Page generated in 0.0153 seconds.