Z ostatniej chwili

Akcja „Hiena”

2019-10-29 10:38:10 informacje
img

Zbliża się 1 listopada, czyli dzień Wszystkich Świętych, który w tym roku przypadnie w najbliższy piątek. Straż Miejska ze zwiększoną częstotliwością zaczyna patrolować okolice częstochowskich nekropolii w ramach akcji „Znicz”, a z wtorku na środę rozpocznie akcję „Hiena”. 

Jak informuje częstochowska Straż Miejska, funkcjonariusze zadbają o zachowanie spokoju i porządku publicznego przy cmentarzach, gdyż w czasie święta dochodzi do częstszych niż zwykle kradzieży i wykroczeń.

W tych dniach uaktywniają się osoby kradnące wiązanki i cenne znicze. Dlatego w ramach działań „Hiena” strażnicy miejscy będą prowadzić wzmożone kontrole, szczególnie w godzinach wieczornych i nocnych aż do niedzieli 3 listopada do godz. 22.00.

Podczas akcji „Znicz” strażnicy miejscy będą współpracować z policjantami z Wydziału Ruchu Drogowego Komendy Miejskiej Policji w Częstochowie oraz funkcjonariuszami z częstochowskich komisariatów. Wspólne patrole odbywać się będą w okolicach częstochowskich nekropolii, a także w innych rejonach miasta.

Straż Miejska przypomina też o tymczasowej reorganizacji ruchu, która zostanie wprowadzona w okolicach cmentarzy. Całe ulice, albo wybrane odcinki ulic będą wyłączone z ruchu dla pojazdów i zamienione w trakty dla pieszych. Dlatego trzeba zwracać szczególną uwagę na tymczasowe oznakowanie i bezwzględnie się do niego stosować.

Straż Miejska w Częstochowie ostrzega też przed tzw. kieszonkowcami, którzy z pewnością będą chcieli wykorzystać tłok w środkach komunikacji miejskiej. Pilnujmy swoich portfeli, dokumentów i telefonów komórkowych.

Straż Miejska przypomina również o „Sąsiedzkim czuwaniu”. Nadchodzi świąteczny weekend. Wiele osób wyjedzie poza miasto na groby zmarłych. O zwrócenie uwagi na puste domy czy mieszkania należy poprosić sąsiadów lub kogoś z rodziny. Wspólnie zadbajmy, aby w naszych domach czy mieszkaniach nie doszło do włamań i kradzieży. Przed dłuższymi wyjazdami warto rozważyć montaż systemów alarmowych lub monitoringu.

 

Page generated in 0.0349 seconds.