Z ostatniej chwili

Akcja Serce

2020-02-14 11:34:09 informacje
img

Dziś, w piątek 14 lutego o godz. 14.00 na pl. Biegańskiego odbędzie się akcja robienia zdjęć pod specjalnym metalowym sercem. To nie tylko okazja, by zaakcentować święto zakochanych, ale też możliwość wsparcia szczytnego celu - informuje Biuro Prasowe Urzędu Miasta.

Czerwone metalowe serce to dzieło autorstwa częstochowskiego ślusarza Jana Łaczmańskiego. Wykonał je, aby wesprzeć Fundację Akogo?, zbierającą fundusze dla kliniki Budzik Ewy Błaszczyk. Klinika zajmuje się wybudzaniem ze śpiączki dzieci i dorosłych.

Samo serce pojawiło się w Częstochowie podczas tegorocznego finału WOŚP, kiedy wspierało orkiestrową zbiórkę. Dziś ponownie będzie wykorzystane w szczytnym celu. Wszyscy, którzy chcą wykonać sobie zdjęcie pod sercem, proszeni są o przyniesienie starych, niepotrzebnych kluczy, które zostaną potem przetopione i oddane na złom, a pieniądze przekazane na rzecz fundacji. Można też przynosić i zawieszać kłódki. Jest na to ponad 2,5 tys. miejsc.

W akcję, jeszcze przed Walentynkami, włączył się prezydent Krzysztof Matyjaszczyk, który powiesił na sercu kłódkę i wrzucił kluczyk do specjalnego pojemnika.

Fot. Biuro Prasowe Urzędu Miasta

Page generated in 0.0157 seconds.