Z ostatniej chwili

Areszt za przekręty na przeszło milion złotych

2018-05-04 08:45:49 informacje
img

Częstochowscy policjanci zwalczający przestępczość gospodarczą zatrzymali 31-latka podejrzanego o szereg oszustw w branży telekomunikacyjnej. Operator sieci komórkowej, u którego zatrzymany był zatrudniony, oszacował wartość poniesionych strat na przeszło milion złotych - informuje częstochowska Policja.
Z dotychczasowych ustaleń śledczych z wydziału do zwalczania przestępczości gospodarczej częstochowskiej komendy wynika, że 31-latek, zatrudniony na stanowisku konsultanta biznesowego jednej z sieci komórkowych, wprowadzał swoich klientów w błąd przy zawieraniu z nimi umów na świadczenie usług. Miał też podrabiać przy tym ich podpisy i zabierać dla siebie przysługujące im nowe aparaty telefoniczne. Mężczyzna jest też podejrzany o kradzież programów komputerowych.
Z zebranego z sprawie materiału dowodowego wynika, że w latach 2013 – 2015 31-latek zawarł przeszło 100 umów i aneksów na usługi telekomunikacyjne, a operator poniósł przez to straty przekraczające milion złotych.
Mieszkaniec Częstochowy został zatrzymany w minionym tygodniu. Prokurator z Prokuratury Okręgowej przedstawił mu szereg zarzutów związanych z oszustwami, podrabianiem podpisów i kradzieżą programów komputerowych. Sąd zadecydował natomiast o zastosowaniu wobec podejrzanego tymczasowego aresztowania na 3 miesiące.

Page generated in 0.041 seconds.