Z ostatniej chwili

Areszt za przestępstwa na tle seksualnym

2019-01-07 10:33:33 informacje
img

Częstochowscy policjanci zatrzymali 29-latka podejrzanego o przestępstwa na tle seksualnym. Jak ustalili śledczy, zatrzymany kilka dni temu zaczepiał w centrum miasta młode kobiety, a jednej z nich składał niemoralne propozycje. Mężczyzna usłyszał zarzuty doprowadzenia przemocą 17-latki do poddania się innej czynności seksualnej oraz złożenia propozycji kontaktu seksualnego 15-latce w zamian za obietnicę wręczenia jej pieniędzy. Decyzją sądu trafił na 3 miesiące do aresztu - informuje częstochowska Policja.
Kilka dni temu oficer dyżurny z Komisariatu I otrzymał zgłoszenie ataku na tle seksualnym w centrum miasta. Jak ustalili śledczy, młoda kobieta została zaatakowana przez sprawcę, który zaczepił ją i przemocą doprowadził do innej czynności seksualnej. Dwa dni później wpłynęło kolejne zgłoszenie o zaczepianiu 15-latki i złożeniu jej seksualnej propozycji w zamian za obietnicę wręczenia jej pieniędzy. Wszystko wskazywało, że w obu przypadkach sprawcą jest ten sam mężczyzna.
Informacje przekazano do wszystkich patroli w terenie. Policjanci z Komisariatu I dotarli na miejsce zdarzenia jako pierwsi. Dzięki pomocy świadka mundurowi zatrzymali podejrzanego. 29-letni mieszkaniec powiatu kłobuckiego trafił do policyjnej celi. Zebrany przez policjantów z częstochowskiego wydziału kryminalnego materiał dowodowy pozwolił prokuratororowi z Prokuratury Rejonowej Częstochowa-Północ przedstawić mu zarzuty doprowadzenia przemocą do poddania się innej czynności seksualnej 17-latki i złożenia propozycji kontaktu seksualnego 15-latce w zamian za obietnicę wręczenia jej pieniędzy.
W sobotę 5 stycznia sąd w Częstochowie zadecydował o tymczasowym aresztowaniu 29-latka na 3 miesiące.
Na tym etapie postępowania śledczy wykluczają, aby zatrzymany miał związek z wcześniejszymi atakami na tle seksualnym w dzielnicach Parkitka i Gnaszyn.
Cały czas policjanci z częstochowskiego wydziału kryminalnego dążą też do zatrzymania sprawcy czynu na tle seksualnym, do którego 7 grudnia 2018 r. ok. 22.00 doszło w autobusie linii nr 10. Z ustaleń kryminalnych wynika, że sprawca zaczepił wtedy jadącą autobusem 16-latkę. Mężczyzna był w wieku ok. 40-45 lat, miał ok. 190 cm, był szczupły, ubrany w czarny płaszcz i czarną czapkę, miał też ze sobą jasnobrązową torbę na ramię.
Fot. Materiały częstochowskiej Policji

 

Page generated in 0.0277 seconds.