Z ostatniej chwili

Areszt za śmiertelne pobicie znajomego

2019-06-05 11:12:55 informacje
img

Do śmierci 59-letniego mężczyzny doszło w jednym z mieszkań socjalnych na terenie Kłobucka  w minioną niedzielę 2 czerwca. Policjanci wstępnie ustalili, że w mieszkaniu spotkało się kilku znajomych na imprezie alkoholowej. Jeden z nich pobił gospodarza na tyle mocno, że ten zmarł na skutek poniesionych obrażeń. 

W minioną niedzielę około 22.30 oficer dyżurny otrzymał telefoniczną informację dotyczącą śmierci 59-letniego mężczyzny w jednym z mieszkań socjalnych na terenie Kłobucka. Na miejsce skierowano patrol. Policjanci ustalili, że w mieszkaniu spotkało się kilku znajomych na imprezie alkoholowej. W pewnym momencie jeden z nich zaatakował gospodarza, bijąc go na tyle dotkliwie, że ten zmarł na skutek poniesionych obrażeń ciała. Policjanci zatrzymali 58-latka podejrzewanego o brutalny atak oraz pozostałych dwóch uczestników mocno zakrapianej imprezy. Wszyscy z nich są dobrze znani kłobuckim stróżom prawa. W chwili zatrzymania byli pijani - badanie trzeźwości wykazało u nich od 2 do 3 promili alkoholu.

Na miejscu zdarzenia pracowali kłobuccy kryminalni wspólnie z technikiem kryminalistyki, a czynności nadzorował prokurator.

Materiał dowodowy pozwolił przedstawić podejrzanemu zarzut ciężkiego uszkodzenia ciała 59-letniego mieszkańca Kłobucka, które w konsekwencji doprowadziło do śmierci pokrzywdzonego. Na wniosek śledczych i prokuratury częstochowski sąd zastosował wobec niego 3-miesięczny areszt. Za popełnione przestępstwo grozi mu nawet dożywotnie więzienie.

 

Page generated in 0.0212 seconds.