Z ostatniej chwili

Areszt za wandalizm, rozboje i podszywanie się pod policjanta

2018-11-02 16:16:43 informacje
img

Częstochowscy policjanci zatrzymali 20-latka podejrzanego o uszkodzenie przeszło 30 samochodów na jednym z osiedli. Dodatkowo mężczyźnie zarzuca się też udział w dwóch rozbojach i pobiciu, kradzieże z włamaniem oraz podszywanie się pod policjanta. Wandal został przyłapany na gorącym uczynku przez właściciela jednego z aut, w którym wybite zostały szyby - informuje częstochowska Policja.
We wtorek 30 października rano oficer dyżurny z Komisariatu V otrzymał zgłoszenie o zniszczeniu kilku samochodów. Kiedy mundurowi pojechali na miejsce, dobiegło do nich wołanie o pomoc. Okazało się, że jeden z mieszkańców dzielnicy Północ usłyszał huk, a kiedy wyjrzał przez okno na parking, zobaczył, że jego auto ma wybitą szybę i ktoś w nim siedzi. Natychmiast wybiegł na zewnątrz i złapał agresywnego 20-latka. Został przez niego i towarzyszącego mu mężczyznę, który uciekł z miejsca zdarzenia przed przyjazdem policji, poturbowany, był też spryskany gazem po oczach. Pokrzywdzony przekazał schwytanego wandala, u którego badanie wykazało prawie 1,5 promila alkoholu w organizmie, w ręce mundurowych.
Jak się okazało, tej samej nocy na  osiedlu Północ uszkodzono łącznie przeszło 30 samochodów. Auta miały głównie wybite szyby, urwane lusterka i wycieraczki. W jednym z nich skradziono też radio.
Kiedy 20-latek trafił na komisariat, w tym samym czasie na Policję przyszedł mieszkaniec Częstochowy, aby złożyć zawiadomienie o rozboju. Jak ustalili śledczy, kilka godzin wcześniej zgłaszający został aż dwukrotnie napadnięty przez kilku mężczyzn, z których jeden podawał się za policjanta i podczas ataku założył mu nawet kajdanki na ręce. Pokrzywdzony był bity, kopany, spryskany gazem po oczach i okradziony m.in. z butelki alkoholu, którą miał przy sobie oraz z telefonu.
Jak się okazało, skradziony telefon został znaleziony przy zatrzymanym 20-latku. Zebrany w sprawie materiał dowodowy pozwolił prokuratorowi z Prokuratury Rejonowej Częstochowa-Północ przedstawić mu  szereg zarzutów związanych z uszkodzeniem samochodów, kradzieżami z włamaniem, dwoma rozbojami, pobiciem i podszywaniem się pod funkcjonariusza publicznego. Prokurator przeanalizował też całość materiałów i zawnioskował o izolacyjny środek zapobiegawczy wobec 20-latka. Sąd rozpatrzył złożony wniosek i zadecydował o umieszczeniu zatrzymanego na 3 miesiące w tymczasowym areszcie.
Śledczy ustalają teraz wszystkie szczegóły sprawy, dążą do zatrzymania innych osób, które są podejrzewane o udział w tym zdarzeniu. Ustalana jest także wartość powstałych strat, od czego zależeć będzie ostateczna kwalifikacja prawna czynów. Sprawa ma charakter rozwojowy.
Fot. Materiały częstochowskiej Policji

Page generated in 0.0319 seconds.