Z ostatniej chwili

Balony, wino i Vespa w Olsztynie jurajskim

2021-07-13 12:22:18 informacje
img

Trzeci weekend lipca w Olsztynie jurajskim będzie obfitował w mnóstwo atrakcji. Ich organizatorzy zapraszają wielbicieli dobrej muzyki i wina, fanów sportów balonowych oraz miłośników skuterów Vespa. 

Gmina Olsztyn wraz z gminą Janów po raz czwarty zostaną gospodarzami Jurajskich Zawodów Balonowych, w ramach których odbędzie się Balonowy Puchar Polski w lotach balonami na ogrzane powietrze.

Zmagania ekip balonowych rozpoczną się w Olsztynie już w czwartek wieczorem 15 lipca i potrwają do niedzieli 18 lipca.

W sobotę i niedzielę (17–18.07) na olsztyńskim rynku odbędzie się V Jurajski Festiwal Sztuki i Wina. Różnorodny program wypełnią: zespoły folklorystyczne i jazzowe, pokazy i degustacje kulinarne, wykłady o winie oraz stoiska wystawiennicze z winami, regionalnymi specjałami oraz wyrobami rzemieślniczymi. Gwiazdą imprezy będzie Stanisław Sojka, który pojawi się na festiwalowej scenie w sobotę o godz. 20.00. Współorganizatorem wydarzenia jest Regionalny Ośrodek Kultury w Częstochowie.

Imprezom będzie towarzyszył Vespaniały zlot, czyli spotkanie Miłośników Skuterów Marki Vespa. Uczestnicy będą prezentować swoje skutery na Rynku w Olsztynie, w sobotę od godz. 16.00.

Wstęp na wszystkie wydarzenia – wolny!

Page generated in 0.0181 seconds.