Z ostatniej chwili

Będzie zielona strefa wypoczynku i kawiarenka

2018-04-25 10:39:43 informacje
img

Leżaki i ławki pod drzewami ze zwisającymi koronami, zasadzonymi w dużych donicach stworzą zacieniony kompleks zieleni na pl. Biegańskiego. Obok stanie letnia kawiarenka - informuje Biuro Prasowe Urzędu Miasta.
W zielonej strefie wypoczynku na pl. Biegańskiego pod 15 brzozami - ze zwisającymi koronami w formie parasola - zostanie ustawionych 9 leżaków do siedzenia w pozycji półleżącej oraz 18 ławek w trzech rzędach. Projekt jest już gotowy, Wydział Ochrony Środowiska UM przygotowuje obecnie procedurę przetargową. Donice, w których zostaną zasadzone drzewa, będą wykonane ze stali nierdzewnej, płaszczyzna siedziska i oparcia leżaków będzie wyłożona deskami z drewna świerkowego. Całość będzie stanowić zwarty, silny i zacieniony kompleks zieleni, tuż przy odwachu. Aneks pozwoli schronić się przed słońcem w upalne dni i - zgodnie z oczekiwaniami częstochowianek i częstochowian - odpocząć w cieniu i w otoczeniu zieleni na pl. Biegańskiego.
Za kilka tygodni na płycie placu stanie też letnia kawiarenka. Przetarg rozstrzygnięto w ubiegłym tygodniu. Spośród 9 oferentów 7 dopuszczono do części niejawnej i ostatecznie wybrano propozycję  Artura Brędzla – Boulangerie.
W ofercie szczegółowo przedstawił elementy wyposażenia kawiarenki, odwzorowujące ich rzeczywisty wygląd - sam pawilon wraz z oświetleniem, krzesła, stoły, parasole, donice, stojaki na rowery. Ponadto do oferty dołączono fotografię pawilonu gastronomicznego (co było elementem pożądanym), z kompleksowym opisem. Zaprezentowany typ pawilonu znajduje się w ofercie sprzedażowej polskiego producenta, a przedstawiona wizualizacja kawiarenki letniej w przestrzeni placu pozwoliła komisji przetargowej dokonać pełnej oceny. Całość projektu jest spójna, estetyczna i uporządkowana.
W pierwszych 3 latach czynsz dzierżawny został ustalony na 2500 zł netto miesięcznie. Oferent zaproponował sześcioletni okres dzierżawy, za trzy lata i stawkę czynszu w wysokości 3780 zł netto miesięcznie po upływie 3 lat dzierżawy.
Dotychczas działający na placu ogród publiczny zostanie przesunięty, a 15 obecnych drzewek w kolorowych donicach, kupionych w ramach realizacji zadania z budżetu obywatelskiego, zostanie przetransportowanych w inne miejsce – po ostatecznym uzgodnieniu ich nowej lokalizacji z wnioskodawcą projektu (drzewka – podobnie jak ogród publiczny - to realizacja pomysłu w ramach BO).
Zielona strefa wypoczynku na pl. Biegańskiego to element programu Przyjazna Częstochowa.

Page generated in 0.0389 seconds.