Z ostatniej chwili

Bóg mordu

2018-09-28 15:21:01 informacje
img

„Bóg mordu” to niezwykle „aktorsko” napisana komedia psychologiczna jednej z najpopularniejszych autorek w Europie Yasminy Rezy. 
Będzie ją można zobaczyć w Teatrze im. A. Mickiewicza (ul. Kilińskiego 15) jutro, w sobotę 29 września - w ramach Przeglądu Przedstawień Istotnych „Przez dotyk”. 
Akcja spektaklu rozgrywa się w czasie rzeczywistym podczas spotkania dwóch małżeństw dotyczącego bójki ich dzieci. Czwórka dorosłych „wychowanych” osób rozmawia w „kulturalny” sposób o zaistniałej sytuacji. Z pozoru kurtuazyjne spotkanie stopniowo przeradza się w otwarty konflikt. Tytułowy „Bóg mordu” uwidacznia się w zachowaniu bohaterów z każdą chwilą spędzoną w jednym pomieszczeniu, ukazując coraz większe pęknięcia w skorupie mieszczańskiego wychowania.
Tekst, oprócz wielokrotnych adaptacji scenicznych, zyskał ogromną popularność dzięki nakręconemu na jego podstawie filmowi „Rzeź” Romana Polańskiego. Do współpracy przy realizacji spektaklu Teatr zaprosił gwiazdorską obsadę Katarzynę Maciąg i Lesława Żurka, którzy zagrają z aktorami słupskiego Nowego Teatru. „Bóg mordu” w reżyserii Dominika Nowaka zwyciężył w rankingu wydarzeń teatralnych 2016 r. „Gazety Świętojańskiej” w kategorii „Najlepszy spektakl komediowy”.
Bilety w cenie: parter - normalne - 50 zł, ulgowe – 45 zł, balkon - normalne – 40 zł, ulgowe – 35 zł.
Spektakl zostanie pokazany dwukrotnie: o godz. 16.00 i 19.00.

Fot. Materiały Teatru

Page generated in 0.0566 seconds.