Z ostatniej chwili

Co dziś i jutro na Festiwalu im. Kaliny Jędrusik

2019-04-12 11:30:23 informacje
img

Trwa 12. edycja Festiwalu im. Kaliny Jędrusik. Oto jakie atrakcje czekają nas dziś i jutro w ramach tej imprezy.

Dziś, drugiego dnia festiwalu odbędą się przesłuchania w ramach Konkursu Dobrej Piosenki oraz koncert finałowy. Zanim jednak na scenie pojawi się laureatka ubiegłej edycji, posłuchamy wokalnych zmagań uczestniczek i uczestników konkursu. Jego patronką jest w tym roku Agnieszka Osiecka, więc na pewno nie zabraknie wykonań jej utworów – podobnie zresztą jak piosenek z repertuaru Kaliny Jędrusik.

Wieczorem, 12 kwietnia, na scenie OPK pojawi się Martyna Kasprzycka, która wygrała ubiegłoroczny Konkurs Dobrej Piosenki. Młoda wokalistka z Zakopanego uczy się w Krakowskiej Szkole Jazzu i Muzyki Rozrywkowej. Ma za sobą udany 2018 rok, w którym brała udział w 9. edycji programu ,,The Voice of Poland” oraz zdobyła tytuł „Talent Małopolski 2018”.

Za festiwalowy deser posłuży muzyczny spektakl „Wesołe miasteczko. Agnieszka Osiecka – piosenki ostatnie” w wykonaniu zespołu aktorskiego Teatru im. Adama Mickiewicza. Dzięki temu ostatniego dnia festiwalu, czyli 13 kwietnia, publiczność posłucha utworów Osieckiej pochodzących m.in. ze spektakli: „Do dna”, „Wilki”, „Nie żałuję”, „Apetyt na śmierć”. Na to wydarzenie wstęp jest biletowany.

To jednak nie wszystko. Ośrodek Promocji Kultury planuje jeszcze dodatkowe działanie artystyczne, na którego efekty przyjdzie nam jednak trochę poczekać. Będzie to mozaika przedstawiająca Kalinę wykonana przez częstochowskie artystki i artystów.

Oto szczegóły programu:

12 kwietnia (piątek)

17.00-19.00 - Konkurs Dobrej Piosenki - Ośrodek Promocji Kultury „Gaude Mater” (ul. Dąbrowskiego 1)

20.00 - Koncert Martyny Kasprzyckiej oraz laureata - Ośrodek Promocji Kultury „Gaude Mater” (ul. Dąbrowskiego 1)

13 kwietnia (sobota)

19.00 - spektakl „Wesołe Miasteczko. Agnieszka Osiecka – piosenki ostatnie”

Na fotografii: Kalina Jędrusik
Fot. Edward Hartwig/wikipedia.pl

Page generated in 0.0199 seconds.