Z ostatniej chwili

Częstochowa dołącza do programu InPostu „Green City”

2021-06-24 14:40:08 informacje
img

InPost wraz z miastem Częstochowa rozpoczynają współpracę w ramach projektu „Green City” wspierającego rozwój polskich miast zgodnie z ideą „smart city” - informuje Biuro Praasowe Urzędu Miasta.

Częstochowianki i częstochowianie otrzymają dostęp do szeregu nowoczesnych usług miejskich wspierających jednocześnie poprawę jakości powietrza i ochronę klimatu. 

– Lokalne inicjatywy na rzecz środowiska są niezbędne, aby miasta były bezpieczne, czyste i zdrowe. Zaczynamy od siebie i zachęcamy do tego innych. W ramach programu „Green City” planujemy wspieranie ekologicznego transportu, ograniczanie ruchu samochodowego związanego z rozwojem e-commerce, ochronę powietrza oraz optymalny i zrównoważony dostęp do sieci Paczkomatów®. Stworzymy rozwiązania przyjazne dla środowiska i wygodne dla mieszkańców, takie jak m.in. ładowarki elektryczne przy Paczkomatach® InPost, czy nasadzenia roślinności oczyszczającej powietrze. Zobowiązujemy się także do sukcesywnej wymiany naszej floty na samochody elektryczne, w pierwszej kolejności w miastach partnerskich. Mamy również nadzieję współpracować z samorządami przy innych projektach z zakresu zrównoważonego rozwoju – mówi Damian Niewiadomski, wiceprezes zarządu ds. sprzedaży InPost. 

Dostawa do Paczkomatów® już dziś jest najbardziej ekologiczną formą zakupów internetowych. W porównaniu do zamówienia paczki do domu klienta, dostawa do paczkomatu charakteryzuje się nawet o 75% mniejszą emisją dwutlenku węgla. 

Częstochowa to kolejne miasto, które dołączyło do inicjatywy, obok takich aglomeracji jak Łódź, Kraków i Kielce. 

- Naszym celem jest wspólne wdrażanie i promocja projektów proekologicznych, związanych m.in. z ograniczaniem emisji dwutlenku węgla, niskoemisyjnym, elektrycznym transportem, tworzeniem przyjaznych i atrakcyjnych przestrzeni publicznych dla mieszkańców. Chcemy, by współpraca niosła inicjatywy służące dalszej poprawie jakości życia w naszym mieście – mówi Krzysztof Matyjaszczyk, prezydent Częstochowy.

Program Green City wpisuje się w długofalową strategię InPost, która obejmuje szeroki zakres innowacji ekologicznych. Do końca roku programem zostanie objętych kolejne kilkadziesiąt największych miast w Polsce.

Po podpisaniu listu InPost zaprezentował elektryczne minibusy obsługujące paczkomaty InPost. 

Fot. Biuro Prasowe Urzędu Miasta

Page generated in 0.0164 seconds.