Z ostatniej chwili

Częstochowa kwitnie na lato

2020-06-23 12:04:32 informacje
img

Astronomiczne i kalendarzowe lato już się zaczęło, więc na rabatach i w donicach w Alejach pojawiły się kwitnące o tej porze roku rośliny. W bieżącym sezonie posadzonych będzie w ścisłym centrum miasta w sumie prawie dwa i pół tysiąca kwiatów - informuje Biuro Prasowe Urzędu Miasta.

Trwa wymiana nasadzeń wiosennych bratków, stokrotek i niezapominajek na rośliny kwitnące latem. Nowo rośliny pojawiły się już w donicach wzdłuż alei Najświętszej Maryi Panny. W III Alei w mniejszych pojemnikach posadzono żółto kwitnący uczep, a w dużych – pelargonie rabatowe o kwiatach w odcieniach różu oraz wilec o żółtych liściach. Z kolei w donicach w I i II Alei w tym roku znalazła się kompozycja składająca się z roślin jednorocznych – begonii w odmianie Dragon Wings oraz traw ozdobnych.

Kolejny, trwający w tym tygodniu etap to wymiana roślin na dwóch rabatach w otoczeniu Ratusza od strony ul. Śląskiej i Nowowiejskiego. Planuje się tam posadzić barwne zestawienia roślin wieloletnich w odcieniach bieli, różu i fioletu.

Nasadzenia wykonuje firma ogrodnicza Zakład Projektowania, Urządzania i Pielęgnacji Terenów Zieleni Barbara Niestrój z Częstochowy – i także przez nią będą pielęgnowane. W tym sezonie planuje się posadzić łącznie ponad 2400 sztuk kwiatów. Wartość zamówienia to ponad 52 tys. zł.

Fot. Biuro Prasowe Urzędu Miasta

Page generated in 0.0152 seconds.