Z ostatniej chwili

Defibrylatory z budżetu obywatelskiego

2019-10-01 13:34:49 informacje
img

W 29 defibrylatorów ratujących życie wyposażono miejskie instytucje. Przeszkolono też 282 osoby z udzielania pierwszej pomocy. Wszystko w ramach realizacji zadania z budżetu obywatelskiego - informuje Biuro Prasowe Urzędu Miasta.

Defibrylatory zamontowano m.in. w Filharmonii Częstochowskiej, Teatrze im. Adama Mickiewicza, Bibliotece Publicznej, Muzeum Częstochowskim, Miejskiej Galerii Sztuki,  Centrum Informacji Turystycznej, Ośrodku Promocji Kultury „Gaude Mater”, Powiatowym Urzędzie Pracy, Częstochowskim Centrum Świadczeń, Miejskim Ośrodku Pomocy Społecznej, Domu Pomocy Społecznej, Bursie Miejskiej, Zespole Szkół Mechaniczno-Elektrycznych, Technicznych Zakładach Naukowych i na Cmentarzu Komunalnym.

- To jest sprzęt, dzięki któremu oraz znajomości zasad udzielania pierwszej pomocy można uratować ludzkie życie, o czym przekonaliśmy się już m.in. w Urzędzie Miasta - mówi prezydent Krzysztof Matyjaszczyk. – Cieszę się, że dzięki projektowi, który zgłosili sami mieszkańcy, w defibrylatory będą wyposażone także inne miejskie jednostki i instytucje. Mam nadzieję, że wszyscy odwiedzający będą czuć się w nich teraz jeszcze bezpieczniej.  

W głównych budynkach Urzędu Miasta defibrylatory zostały zamontowane już latem 2012, a urzędnicy odbyli cykl szkoleń związanych z ich obsługą oraz udzielaniem pomocy przedmedycznej.  Teraz w ramach zadania „Ogólnodostępne defibrylatory dla ratowania życia” kupiono 29 defibrylatorów i szafek do ich przechowywania. Budynki, w których znalazły się urządzenia, specjalnie oznakowano symbolem AED i logo budżetu obywatelskiego. W podobny sposób oznakowano miejsca montażu defibrylatorów, obok powieszono instrukcję udzielania pierwszej pomocy w nagłych wypadkach. Przeprowadzono już także szkolenia dla pracowników z zakresu obsługi defibrylatora i udzielania pierwszej pomocy. W sumie przeszkolono 282 osoby. Koszt zadania to 118 tys. 716 zł.

Page generated in 0.0205 seconds.