Z ostatniej chwili

Dni Otwarte

2018-10-19 10:26:48 informacje
img

Miejski Ośrodek Pomocy Społecznej  zaprasza częstochowskich rodziców na dni otwarte w Centrum Pomocy Dziecku Niepełnosprawnemu i Jego Rodzinie. 
Z usług Centrum mogą korzystać nie tylko rodzice dzieci z niepełnosprawnościami, ale wszyscy, których niepokoi rozwój psychoruchowy dziecka i chcą go skonsultować lub zdiagnozować – szczególnie rodzice maluszków oraz dzieci do 10. roku życia.
Dni otwarte odbędą się 22 i 23 października (poniedziałek i wtorek) w godz. 12.00 – 18.00 (zwiedzanie ośrodka od 13.00 do 15.00).
Podczas dni otwartych, oprócz zwiedzania ośrodka, będzie można także skonsultować stan zdrowia dziecka ze specjalistami oligofrenopedagogiem, logopedą, fizjoterapeutą. Będzie można również zakwalifikować dziecko na zajęcia indywidualne oraz grupowe, które oferuje Centrum. Zainteresowani konkretną godziną konsultacji są proszeni o wcześniejszy kontakt z ośrodkiem (osobisty lub telefoniczny).
W poniedziałek 22 października odbędą się także zajęcia pokazowe: o 12.00 dogoterapia, a o 13.00 muzykoterapia. Z kolei 23 października odbędzie się rozstrzygnięcie konkursu plastycznego dla częstochowskich przedszkolaków „Bawmy się razem”, odwołującego się do takich wartości jak: przyjaźń, integracja, empatia, tolerancja i szacunek dla ludzi z  niepełnosprawnością.
Centrum Pomocy Dziecku Niepełnosprawnemu i Jego Rodzinie działa w strukturach czestochowskiego MOPS. Oferuje pomoc dzieciom z różnymi problemami rozwojowymi, a także ich rodzicom. Obszar działań to m.in. konsultacje i terapie pedagogiczne,  logopedyczne oraz fizjoterapia.
Pomoc oferuje nie tylko dzieciom z niepełnosprawnościami. Mogą z niej także skorzystać m.in. rodzice noworodków i maluszków, których zaniepokoi rozwój ich dzieci (zarówno psychiczny jak i ruchowy), dzieci po wypadkach komunikacyjnych czy z innymi problemami dotyczącymi rozwoju psychoruchowego.
Konsultacje i zajęcia oraz terapie oferowane przez ośrodek są dla mieszkańców Częstochowy w większości bezpłatne i niezależne od oferty NFZ (można korzystać z obu form wsparcia niezależnie od siebie i równolegle).
Dane kontaktowe:
Centrum Pomocy Dziecku Niepełnosprawnemu i Jego Rodzinie
ul. Jasnogórska 36, 42-202 Częstochowa, tel. 34 361 59 43

Page generated in 0.0371 seconds.