Z ostatniej chwili

Do aresztu za narkotyki

2018-10-26 11:19:46 informacje
img

Najbliższe 3 miesiące spędzi w areszcie 27-latek z Częstochowy, podejrzany o posiadanie znacznych ilości narkotyków, czynienie przygotowań do wprowadzenia ich do obrotu oraz udzielania ich. Śledczy z Komisariatu III zabezpieczyli łącznie przeszło 80 gramów zabronionych substancji, w tym metamfetaminę, ecstazy i marihuanę. Podczas przeszukania policjanci znaleźli też spore ilości foliowych woreczków z zapięciem strunowym i elektroniczną wagę - informuje częstochowska Policja.
We wtorek rano śledczy z Komisariatu III postanowili sprawdzić informację, z której wynikało, że w jednym z mieszkań w dzielnicy Tysiąclecie może znajdować się spora ilość narkotyków. Policjanci pojechali na miejsce z Abi - psem służbowym do wyszukiwania środków odurzających. Bardzo szybko okazało się, że w pomieszczeniach zajmowanych przez 27-latka ukryte są narkotyki: metamfetamina, ecstazy i marihuana. Funkcjonariusze odnaleźli też dużą ilość foliowych woreczków i wagę elektroniczną.
Łącznie, zarówno w mieszkaniu, jak i w garażu użytkowanym przez podejrzanego, kryminalni zabezpieczyli do dalszej analizy ponad 80 gramów narkotyków. 27-latek został zatrzymany. Zebrany w sprawie materiał dowodowy pozwolił przedstawić mu przez prokuratora z Prokuratury Rejonowej Częstochowa-Północ zarzuty związane m.in. z posiadaniem i czynieniem przygotowań do wprowadzenia do obrotu znacznych ilości narkotyków. Zatrzymany jest też podejrzany o udzielanie środków odurzających innej osobie. 
Sąd przychylił się do złożonego wniosku i zadecydował o zastosowaniu wobec 27-latka 3-miesięcznego tymczasowego aresztowania.
Fot. Materiały częstochowskiej Policji

Page generated in 0.0303 seconds.