Z ostatniej chwili

Dobry start roweru miejskiego

2018-04-09 10:14:45 informacje
img

W pierwszym tygodniu od uruchomienia Częstochowskiego Roweru Miejskiego rowery wypożyczono aż 5234 razy. Najpopularniejsze stacje to Plac Biegańskiego, Dekabrystów/Armii Krajowej i Promenada/Kiedrzyńska - informuje Biuro Prasowe Urzędu Miasta.
Każdy rower ma za sobą średnio już niemal 30 wypożyczeń. W pierwszym tygodniu najlepszym dniem był wtorek 3 kwietnia - przez całą dobę rowery wypożyczono ponad 1000 razy. Niewiele mniej - po niemal 1000 – odnotowano w środę i w czwartek. Do tej pory w systemie zarejestrowało się już ponad 3700 użytkowników. Co ważne, z systemu mogą korzystać również osoby zarejestrowane w innych systemach Nextbike.
Częstochowianie najchętniej w pierwszym tygodniu wypożyczali rowery na stacjach Plac Biegańskiego, Dekabrystów/Armii Krajowej i Promenada/Kiedrzyńska. Najpopularniejsze trasy to przejażdżki pomiędzy Placem Biegańskiego, a stacją Dekabrystów/Armii Krajowej, Placem Daszyńskiego i Placem Biegańskiego oraz stacjami Dekabrystów/Armii Krajowej i Promenada/Kiedrzyńska. Średni czas jednego wypożyczenia to 16 minut i 46 sekund.
Aby wypożyczyć rower, wystarczy mieć aktywne konto Nextbike. Można je utworzyć, rejestrując się na stronie internetowej rower.czestochowa.pl, pobierając dedykowaną aplikację na smartfony lub dzwoniąc na infolinię. Pierwsze 30 minut każdego wypożyczenia roweru jest bezpłatne.
Fot. Biuro Prasowe Urzędu Miasta

Page generated in 0.2164 seconds.