Z ostatniej chwili

Dostarczą w nocy bezdomnym ciepłą zupę i herbatę

2019-01-22 13:02:15 informacje
img

Strażnicy miejscy rozwiozą we wtorek ciepłe posiłki i gorącą herbatę dla bezdomnych. Są to działania zorganizowane przez Partnerstwo Lokalne na rzecz przeciwdziałania bezdomności na terenie Gminy Miasta Częstochowy i koordynowane przez MOPS - informuje częstochowska Straż Miejska.
Zima to trudny czas dla  bezdomnych, którzy nie chcą korzystać z ogrzewalni czy noclegowni, tylko decydują się pozostać w pustostanach. Strażnicy miejscy codziennie patrolują pustostany, altany, piwnice i inne miejsca znane z ich pobytu. Dodatkowo w we wtorek 22 stycznia (po raz drugi w 2019 r., pierwsza akcja była z 7 na 8 stycznia) będą rozwozić ciepłą zupę oraz ciepłą herbatę i pieczywo dostarczone przez Fundację Chrześcijańską „Adullam”. W radiowozie Straży Miejskiej pomagać będą też streetworkerzy. Akcja jest koordynowana przez Miejski Ośrodek Pomocy Społecznej w Częstochowie.
W nocy z 7 na 8 stycznia 2019 r. częstochowscy strażnicy miejscy skontrolowali 30 pustostanów, w których zastali 22 osoby. Łącznie wydano 32 porcje ciepłego jedzenia i picia. Bezdomnym proponowano też przewiezienie do ogrzewalni lub noclegowni.
Strażnicy miejscy apelują do mieszkańców Częstochowy, aby zgłaszać do dyżurnego Straży Miejskiej pobyt osób bezdomnych lub samotnych narażonych na niskie temperatury. Każda informacja może kogoś uratować przez poważnym wyziębieniem organizmu. Tel. alarmowy 986.

Page generated in 0.0375 seconds.