Z ostatniej chwili

Dozór dla złodzieja alkoholu

2018-11-29 12:33:33 informacje
img

Policjanci z Komisariatu I  zatrzymali 19-latka, podejrzanego o kradzież rozbójniczą. Jak ustalili śledczy, mężczyzna próbował wynieść w reklamówce ze sklepu kilka butelek drogiego alkoholu. Jego plany pokrzyżowali jednak pracownicy ochrony, którzy przyłapali go na gorącym uczynku. Zatrzymany, chcąc utrzymać się w posiadaniu swoich łupów, szarpał się z ochroniarzami - informuje częstochowska Policja.
W poniedziałek rano oficer dyżurny częstochowskiej policji otrzymał zgłoszenie kradzieży w jednym ze sklepów samoobsługowych w dzielnicy Stradom. Na miejsce dotarł patrol z Komisariatu I. Ustalił, że pracownicy ochrony ujęli na gorącym uczynku mężczyznę, który włożył do reklamówki kilka butelek alkoholu, a następnie próbował, nie płacąc, wyjść z marketu. Broniąc swojego łupu, 19-latek szarpał się z ochroniarzami, przez co 3 butelki potrzaskały się. Łączna wartość alkoholu została wyceniona na blisko 350 zł. 
Stróże prawa zatrzymali mężczyznę i doprowadzili do Komisariatu II. Badanie wykazało, że 19-latek miał w organizmie ponad 2 promile alkoholu. Po wytrzeźwieniu w policyjnej celi usłyszał zarzut kradzieży rozbójniczej. Prokurator z Prokuratury Rejonowej Częstochowa-Południe zastosował wobec niego dozór. 
Jak ustalili śledczy, to nie pierwszy konflikt z prawem zatrzymanego. Już wcześniej toczyło się przeciwko niemu kilka spraw, głównie o kradzieże. O jego dalszym losie zadecydują prokurator i sąd.

Page generated in 0.0321 seconds.