Z ostatniej chwili

Dzielnicowy odzyskał skradziony rower

2019-07-09 14:45:22 informacje
img

Kłobucki dzielnicowy asp. sztab. Wojciech Bujak odzyskał rower wart 2.500 zł, skradziony z klatki schodowej w bloku. W kradzież zamieszane były trzy dobrze znane policjantowi osoby: kobieta i dwóch mężczyzn. Wszyscy zostali zatrzymani, a po nocy spędzonej w policyjnej celi usłyszeli zarzuty kradzieży. Odzyskany jednoślad trafił do właściciela - informuje kłobucka Policja.

Podczas obchodu kłobucki dzielnicowy asp. sztab. Wojciech Bujak zauważył nietypową sytuację, która od razu spowodowała policyjną reakcję. W centrum miasta, na ul. 3 Maja policjant „pierwszego kontaktu” zauważył trzy dobrze znane mu osoby: kobietę i dwóch mężczyzn. Cała trójka szła razem, przy czym jeden z mężczyzn prowadził rower, który wyglądał na nowy. Mundurowy podjął interwencję, w czasie której bardzo szybko ustalił, że rower został skradziony z klatki schodowej jednego z pobliskich bloków. W rozmowie z dzielnicowym cała trójka zaczęła oskarżać się wzajemnie o kradzież jednośladu. Wobec takich okoliczności oraz faktu, że w ich organizmach było od 1,8 do 2,2 promila alkoholu, wszyscy zostali zatrzymani. Po nocy spędzonej w policyjnej celi zatrzymane osoby usłyszały zarzuty dotyczące wspólnej kradzieży. Grozi im kilkuletni pobyt w więzieniu. Dokładne okoliczności sprawy wyjaśniają teraz kłobuccy kryminalni.

Skradziony jednoślad trafił do właściciela. Okazało się, że rower został kupiony dwa dni wcześniej. Dzięki intuicji i szybkiej reakcji dzielnicowego, właściciel jednośladu może śmiało planować letni wypoczynek na „dwóch kółkach”.

 

Page generated in 0.0277 seconds.