Z ostatniej chwili

Dzień Kina Polskiego w OKF „Iluzja”

2018-11-07 14:49:58 informacje
img

Filmy „Twój Vincent” czy „Zimna wojna” będziemy mogli zobaczyć w niedzielę 11 listopada za symboliczne 11 zł. OKF włącza się w akcję Stowarzyszenia Kin Studyjnych z okazji Święta Niepodległości, a zarazem 110. rocznicy narodzin polskiego filmu - informuje Biuro Prasowe Urzędu Miasta. 
Polskie kino obchodzi w tym roku swoje 110. urodziny – najstarszym polskim filmem jest bowiem pochodząca z 1908 roku „Pruska kultura”.
W niedzielę 11 listopada Stowarzyszenie Kin Studyjnych zaprasza więc do podwójnego świętowania w najprzyjemniejszy dla kinomanek i kinomanów sposób, czyli w kinie. W blisko 100 kinach w całym kraju – w tym w częstochowskim OKF „Iluzja” (III Aleja 64) – będzie można obejrzeć wybrane polskie filmy w symbolicznej cenie 11 zł za bilet.
OKF zaproponuje tego dnia współczesne kino artystyczne, jak choćby nagrodzoną w Cannes „Zimną wojnę” Pawła Pawlikowskiego czy niezwykłą animację „Twój Vincent”, ale też perły kina przedwojennego – „Cud nad Wisłą” i „Dla Ciebie, Polsko”. Najmłodsi będą mogli spędzić świąteczny poranek w towarzystwie ciekawskiej pięciolatki Basi i jej przyjaciół z serialu animowanego, a potem wziąć udział w warsztatach plastycznych.
Cały ogólnopolski projekt, którego organizatorem jest Stowarzyszenie Kin Studyjnych, uzyskał wsparcie Polskiego Instytutu Sztuki Filmowej.
 
Program: 
- 11.00 - „Basia” (dubbing), po filmie - warsztaty plastyczne
- 13.00 - „Twój Vincent” - animacja w reż. Doroty Kobieli i Hugh Welchmana
- 15.00 - „Dobra zmiana” - dokument w reż. Konrada Szołajskiego
- 17.00 - „Dla Ciebie Polsko” (wstęp wolny)
- 18.00 - „Cud nad Wisłą” (wstęp wolny)
- 20.30 - „Zimna wojna” - reż. Paweł Pawlikowski 

Page generated in 0.0336 seconds.