Z ostatniej chwili

Dzień Otwarty Fundacji Pomocy Niewidomym

2018-11-08 15:31:28 informacje
img

Dzień Otwarty z okazji Dnia Wcześniaka organizuje Regionalna Fundacja Pomocy Niewidomym. Odbędzie się on  w siedzibie Fundacji (ul. Św. Piotra 9 w Chorzowie) w czwartek 15 listopada w godz. 9.00 - 13.00. 
Regionalna Fundacja Pomocy Niewidomym jest organizacją pożytku publicznego działającą już ponad 25 lat. Pomaga dzieciom i dorosłym z woj. śląskiego. Siedzibę główną ma w Chorzowie, jednak jej placówki znajdują się m.in. w Ziemięcicach, Bielsku-Białej, Zawierciu, Częstochowie, Rybniku i Czerwionce - Leszczynach. Tworzy przyjazne warunki rozwoju dla tych, którym dysfunkcje i zaburzenia (nie tylko związane z narządem wzroku) ograniczają poznawanie świata. 
Organizacja niesie specjalistyczną pomoc zarówno dzieciom, jak i dorosłym. Można w niej skorzystać z pomocy lekarzy i wykwalifikowanych, doświadczonych terapeutów. Terapia odbywa się zarówno w formie stacjonarnej (w Chorzowie czy zamiejscowych filiach), jak również – gdy stan zdrowia podopiecznego nie pozwala na dojazd do siedziby fundacji - w środowisku domowym dziecka. 
Działalność Fundacji na przestrzeni lat ewoluowała i rozszerzała się w taki sposób, aby jej pomoc mogła dotrzeć do jak największej liczby odbiorców.
Dni Otwarte będą okazją do bliższego zapoznania się z ofertą Fundacji oraz skorzystania z wielu atrakcji. Zostaną zaprezentowane placówki działające w ramach Fundacji, dzieci będą mogły uczestniczyć w warsztatach i zajęciach plastycznych. Ponadto specjaliści Specjalistycznego Punktu Wczesnej Rewalidacji tacy jak okulista, psycholog, tyflopedagog, rehabilitant wzroku, neurologopeda czy rehabilitant ruchu będą prowadzili bezpłatne konsultacje dla dzieci w wieku od 0 do 6 lat. W trakcie ich trwania również rodzice będą mogli skorzystać dla siebie z bezpłatnych porad fizjoterapeuty. 
Ze względu na duże zainteresowanie wydarzeniem prowadzone są zapisy na konsultacje do poszczególnych specjalistów pod numerem telefonu  887 266 912 (w godz. 8.00-14.00).

Page generated in 0.0452 seconds.