Z ostatniej chwili

Dzień Wolnej Sztuki

2019-04-24 10:42:39 informacje
img

Dzień Wolnej Sztuki 2019 odbędzie się w sobotę 27 kwietnia. Z tej okazji Muzeum Częstochowskie proponuje wizytę w Galerii Dobrej Sztuki (III Aleja 47) i wspólne oglądanie kilku wybranych dzieł.

Można odbierać sztukę na wiele sposobów. Biernie lub aktywnie. Czysto wrażeniowo, bez większego zaangażowania, pobieżnie albo inaczej – intencjonalnie i świadomie. Prawdą jest, że z obejrzanych wystaw zostają w nas najczęściej ogólne wrażenia. Tylko czasami na dłużej utrwalamy w pamięci pojedyncze prace, które w jakiś szczególny sposób nas zachwyciły i zaintrygowały. Czy chcemy wiedzieć więcej? Pogłębić wiedzę o danym autorze, nurcie artystycznym, temacie, technice czy kompozycji dzieła? Zainteresować się sztuką, ale się nią nie zmęczyć?

Przystańmy więc na kilka minut przed dziełem i zobaczmy coś, czego wcześniej nie dostrzegaliśmy. Warto! Sztuka przemawia do wyobraźni, składnia do refleksji - zachęcają organizatorzy. 

Muzeum Częstochowskie zachęca do spojrzenia na obrazy, rzeźby i grafiki w tempie „slow” . Po raz drugi organizuje w swojej Galerii „Dzień Wolnej Sztuki”.

Podczas godzinnego wydarzenia (27 kwietnia o godz. 12.00) uczestnicy będą mieć możliwość powolnego oglądania 5 obiektów z muzealnej kolekcji, a następnie krótkiej dyskusji.

W tym roku tematem przewodnim jest „Miłość”. Wybrano prace Eugeniusza Zaka, Tymona Niesiołowskiego, Antoniego Madeyskiego, Józefa Mehoffera i Mariana Michalika.

Projekt koordynują: Katarzyna Sucharkiewicz i Agnieszka Miry z Działu Sztuki Muzeum Częstochowskiego.

 

Page generated in 0.061 seconds.