Z ostatniej chwili

Dzień informacyjny w Częstochowskim Centrum Świadczeń

2019-06-25 14:44:47 informacje
img

W piątek 28 czerwca będzie można w siedzibie Częstochowskiego Centrum Świadczeń przy ul. Jana III Sobieskiego 15 skorzystać z konsultacji w kwestii świadczeń realizowanych przez Centrum czy wymogów, jakie należy spełnić, aby starać się o dostępne formy wsparcia - informuje Marcin Breczko z Biura Prasowego Urzędu Miasta.

 

Od godz. 8.00 do 15.00 w Częstochowskim Centrum Świadczeń na zainteresowanych będą czekać zarówno bezpośrednie porady, jak i przygotowane przez personel CCŚ materiały informacyjne. Będzie można zapoznać się z rodzajami świadczeń realizowanych przez CCŚ, zasadami ich przyznawania, wymogami, jakie należy spełnić, aby ubiegać się o świadczenie czy możliwymi formami składania wniosków.

Od 1 lipca program ,,Rodzina 500+” rusza na nowych zasadach – m.in. bez kryterium dochodowego. Dzień Informacyjny w CCŚ będzie z pewnością dobrą okazją, aby zapytać o szczegóły związane z ubieganiem się o świadczenia Programu.

Ważne informacje na temat świadczeń, których udzielanie obsługuje CCŚ, można znaleźć także na stronie Centrum pod linkiem http://ccs.czestochowa.pl/

Częstochowskie Centrum Świadczeń jest jednostką organizacyjną Gminy Miasta Częstochowy, prowadzoną w formie jednostki budżetowej. Realizuje  zadania w zakresie świadczeń rodzinnych i wychowawczych, świadczenia ,,Dobry Start”, świadczeń z funduszu alimentacyjnego, dodatków mieszkaniowych i energetycznych, zasiłków dla opiekunów i Karty Dużej Rodziny.

Page generated in 0.0286 seconds.